| Lalea25 a întrebat:

Buna seara fetelor. Sigur o sa ziceti ca nu nebuna sau proasta dar totusi imi iau inima in dinti si pun aceasta intrebarebig grineci pe 2 noiembrie am avut un contact neprotejat, dar nu sa finalizat in interior iar pe 6 noiembrie am intarcat copilul de la piept si pe 9 noiembrie am avut niste pierderi de sange rosu viu.

Pe 24 noiembrie am avut menstruatie. Pe 26 decembrie am avut iarasi menstruatie si ma simtiam balonata iar o prietena mi-a zis ca ar putea fi vorba de menstruatie peste sarcina asa ca pe 15 ianuarie am facut un test de sarcina care a iesit negativ pe 23 ianuarie am avut menstruatie iar pe 29 ianuarie am facut un alt test care a iesit negativ iar pe 21 februarie am avut menstruatie iar pe 27 am facut alt test care a iesit negativ. Toate testele sunt de la firme diferite. Deci credeti ca as putea fi gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ar trebui sa stii pe viitor se refera la urmatorul raspuns. In orice situatie, din momentul in care MENSTRUATIA apare la termen, si se manifesta ca unul produs anterior, avand aceleasi caracteristici cum ar fi : numar de zile de scurgere, cantitatea, culoarea, mirosul, textura, fluxul zilnic de menstra eliminata, etc. se poate afirma fara teama de a gresi este aceea ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta INCEPEREA unui ciclu menstrual NOU si de asemenea faptul ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat. Existenta unei sarcini este IMPOSIBILA in astfel de situatii. Mai ales daca se are in vedere ca s-au produs/aparut un numar de 4 sau 5 menstruatii consecutive. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, cel putin pe data de 21 februarie nu erai insarcinata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic, la ginecolog, doar el stie, nu astepta mergi luni la consultatie, ce vârstă ai? Seara bună.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru a te convinge daca esti sau nu gravida, mergi la un medic ginecolog si acesta iti va spune daca esti sau nu gravida.