| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an si 7 luni cu fostul meu iubit. el acum este cu alta fata, dar noi am ramas prieteni. ne mai intalnim din cand pentru a intretine relatii sexuale. este bine sau sunt doar o fraiera? nu-l mai iubesc si nu mai vreau sa ma mai impac cu el. dau funda.

Răspuns Câştigător
| cristyscl a răspuns:

Ce rost are sa mai faci sex cu el daca nu il mai iubesti, pentru el tu acum esti doar o posta de care se poate folosi oricand are el nevoie... cel mai bine ar fi sa iti gasesti si tu pe altcineva si sa nu mai intretii relatii sexuale cu el... sfatul meu, fa ce consideri tu ca ii mai bine happy

19 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fraiera este aia care sta cu el. Si tu esti doar... o catea in calduri. Daca nu conteaza pentru tine cu cine te culci, asta esti.

| Zenithf a răspuns:

Imi dau seama ca raspunsul meu a fost un pic cam dur, dar altfel nu am cum sa te caracterizez.

| Aηηy a răspuns:

straight face daca va prinde prietena lui va fi foarte aiurea. Mai bine fa-ti prieten si daca tot ai chef de relatii sexuale intretine-le cu el. Pe fostul lasa-l din moment ce e cu alta. Gandeste-te la prietena lui care daca il iubeste va suferii mult in cazul in care va prinde si ea nu are nici o vina.

| mona a răspuns:

Nu e chiar bine ce faci, daca tu o sa ai o relatie in care te implici trup si suflet si afli ca respectivul si o mai trage din cand in cand cu fosta, nu cred ca ti ar conveni dar sincer nu te judec pentru ca stiu cum e[mai faceam si eu asa, in trecut]

| klaws007 a răspuns:

Eu cred ca este chiar ok o relatie de tip frends with benefits, numai ca dupa o vreme unul din voi va avea si sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wt*?

| Dianaㄨ a răspuns:

Nu ar trebui sa mai faci asa ceva. Din moment ce sunteti despartiti, acum te foloseste doar ca un obiect ce-i satisface nevoile sexuale.
Daca cu adevarat tinea la tine, erati impreuna si mergeati mai departe pe drumul vietii.
Sfatul meu este sa nu mai faci asa ceva, sa incetati sa intretineti relatii sexuale si sa cautati sa va autoanalizati sentimentele unul fata de celalalt, sa vedeti daca se mai poate ceva pentru relatia voastra. Daca nu, fiecare mergeti pe drumul lui, e mai bine asa.

Daca ti-a placut raspunsul si vrei sa primesti si altele la fel, contacteaza-ne pe :
http://educatiasexuala.ucoz.ro/

Multumesc pentru rabdarea de a-mi citi raspunsul si un sfarsit de saptamana minunat!

| AriannaAri a răspuns:

Nu, nu este bine deloc.
Tu nu il iubesti si intretii relatii sexuale cu el? Ce mai inseamna si asta? Nu ti-ai dat inca seama ca va folositi reciproc? (sau in cazul in care el iti cere asta iar tu accepti inseamna ca esti o fire foarte usor de manipulat).

| AriannaAri a răspuns (pentru AriannaAri):

P.S: Va bateti joc si de actuala iubita a fostului tau.winking

| gabby269 a răspuns:

Esti doar o fraiera...te foloseste si pe tine si pe aia, si, mai dai dovada si de lipsa de moralitate.Pa :*

| RobyK2 a răspuns:

Lasa-l pe el si ia-ma pe mine, e cel mai ok!

| Angelicas a răspuns:

Eu zic ca aici trebuie ca tu sa iei decizia.
Aminteste-ti de clipele frumoase pe care le-ati petrecut cand va iubeati si imagineaza-ti ca afli intr-o zi ca intretine relatii sexuale cu o alta fata. Dupa ce ti-ai imaginat totul, cred ca vei fi in stare sa iei decizia corecta.
Multa bafta!winking

| Elizabella a răspuns:

Dacă nu-l mai iubești, de ce faci sex cu el?

| Lur656i a răspuns (pentru Elizabella):

Placere

| Elizabella a răspuns (pentru Lur656i):

Trebuie să te gândești bine dacă e doar plăcere. Poate în adâncul inimii tale încă mai ții la el, chiar dacă nu vrei sa recunoști. Până la urmă, un an și 7 luni înseamnă ceva. Ia în considerare și motivele pentru care v-ați despărțit.

Nu zic că e cel mai moral lucru din lume, dar să nu fim ipocriți. multă lume face asta fără niciun regret.

Eu ți-aș recomanda să îl lași pe respectivul, și să îți găsești și tu pe cineva. Vei avea parte și de plăcere, și de sentimente, ceea ce e cu mult mai bine decât situația actuală.

Mult succes happy

| oli12 a răspuns:

De unde esti?

| maly14 a răspuns:

Cred ca esti doar o amanta...sau te foloseste pentru a-l satisface, poate ca pr lui nu il satisface asa ca tinewinking

| Ccrissa a răspuns:

Sincera sa fiu. daca el este cu alta fata, nu este corect din punct de vedere moral. sunt sigura ca sunt mai multi baieti prin jur. iar in al 2lea rand ...chiar daca nu-l mai iubesti. ceva ceva a ramas, si ai grija sa nu fii folosita.

| Lur656i a răspuns (pentru Ccrissa):

De treaba cu folositul imi e si mi-e frica