| RobiiRobi a întrebat:

In urma cu 3-4 luni am avut o relatie de aproximativ 3 luni cu o fata de la mine din liceu, precizez ca amandoi suntem clasa X, dar clase diferite.
In timpul relatiei cu ea, eram destul de freedom, adica o tachinam, nu lipsea sa nu fac asta zilnic, nu am ajuns la vreun act sexual cu ea, doar la saruturi..atingerea sanilor ei, a fost la mine, s-a dezbracat pana la sutien, si acela l-am dat jos, dar fara chiloti, deoarece ea avea o problema, nu imi aduc foarte bine aminte cum se numeste, ceva la vagin si urma tratament de 2 ani de zile cu antibiotice, si nu putea intretine relatii sexuale, si am inteles ca singura solutie ar fi fost sa se opereze.
Din mai multe motive, ne-am certat, nu am vorbit timp de 2-3 saptamani, dupa care ea s-a intors la fostul ei prieten de 20 si ceva de ani, cu care a facut-o...(dupa ce s-a operat).
Intr-adevar... am inceput sa sufar doar dupa ce am pierdut-o la vreo luna dupa despartire...ca si vorba aceea: nu stii cat de mult tii la o persoana pana nu o pierzi.
Asa, de 2 saptamani am inceput sa vorbesc din nou cu ea, si mi-a spus de actul sexual pe care l-a avut cu actualu(care a fost fostul ei prieten) mi-a povestit ca au inceput sa se certe de ceva vreme pentru ca e foarte gelos, si la cam prins ca o arde in vrajeala cu alta fata, dupa care eu am inceput sa ii spun ca inca mai am sentimente fata de ea. ca mai vreau odata ceea ce am avut, pentru ca la momentul acela nu am stiut sa apreciez ce am langa mine.
Fata mi-a explicat ca si pe ea inca o apuca "parchinsonul" cand sta langa mine, ca are fluturasi in stomac, si de fiecare data cand trece pe langa mine se gandeste la momentele pe care le-am petrecut impreuna la mine, DAR. ea s-a culcat cu baiatul cu care este acum, si mama lui este gura sparta, si s-a auzit in tot satul(Beregsau) si ca nu i se pare normal ca dupa o luna-jumate-2 luni dupa ce s-a culcat cu el sa se desparta de el pentru altul. pentru ca nu vrea sa isi faca "reclama" proasta.
Cu toate astea, de o saptamana, ne intalnim pe ascuns in timpul orelor la baie, si incepem sa ne sarutam ca 2 nebuni.
Mi se pare ca e indecisa. si pe mine ma tine ca o rezerva in caz ca se desparte de acel baiat, dar...eu sunt cel care am deschis subiectul despre o noua relatie intre mine si ea... deci nu pot spune ca e vina ei, ea nu vrea inca sa se faca publica relatia noastra, pana nu se desparte de actualul.
In orice caz, dupa ce si daca vom avea o noua relatie, o sa mi se para absurd sa ii cer sa intretinem un act sexual pentru ca la asta se va gandi ca este motivul pentru care am vrut sa ma impac cu ea, si chiar nu este, dar arata al naibii de bine, si ma trec toti fiorii cand ma sarut cu ea.
Cam dupa cat timp dupa impacare credeti ca ar fi ok sa aduc vorba despre asta?(PS: nu o sa aduc vorba despre asta, doar daca va fi necesar, o chem la mine, si o sa incepem incet de la saruturi pasionale, pe gat/sani etc.)
Ma gandesc sa ii fac si un oral, nu consider ca o sa am remuscari gen: uite fraieru ala i-a facut sex oral aleia, dupa ce a facut-o ala cu ea, pentru ca este foarte igienica, si din cate mi-a spus ea de 3 ori se spala pe zi la vagin.
Deci, intrebarea finala fiind, cum pot aduce vorba de intretinerea unui act sexual, la cat timp dupa ce ne impacam si dupa ce se desparte de actualul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti la asta. Si te sfatuiesc nici sa nu te gandesti la asta in urmatoarea perioada.

Lasa acest moment sa vina de la sine, la momentul potrivit in relatia voastra. Fie ca va fi acesta peste 2 saptamani sau 2 luni. Doar fii normal, natural si daca veti vorbi despre sex, fii deschis dar nu-i spune ca vrei sa o faceti sau nu o intreba cand.

Pur si simplu, candva, cand ea va tine la tine mult si se va simti confortabila, la momentul potrivit spre exemplu (dupa o iesire in oras romantica) si veniti acasa si va uitati la un film, cu tachinari si joculete intre voi. Daca se va simti pregatita, va decurge de la sine in momentul ala!

Acum, legat de sexul oral, te sfatuiesc daca vrei sa-i faci, fa-i-l intr-un cadru romantic, si pune-o inainte sa se spele jos. Eu mereu mergeam cand eram cu o fata, faceam dus impreuna, sa fiu sigur ca este curata si abia dupa faceam dragoste sau oral.

Sper ca te-am ajuta.

| RobiiRobi explică (pentru anonim_4396):

Asta am si de gand sa fac, dupa ce incepem sa ne sarutam, sa ne mangaiem, sa mergem sa la dus, dupa care sa o fac.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai milogeste mult dupa ea tu nu vezi ca esti presul ei, de unde sti ca a facut operatie sunt curios ce operatie a facut la vagin de nu putea face sex

| RobiiRobi explică (pentru RAY):

Nu mi se pare ca sunt presul ei, nu imi spune ce sa fac, si de mai multe ori ma cauta ea pe mine, decat eu pe ea, gen la scoala, iar eu sunt la tigara ca de obicei.

| Cristiann25 a răspuns:

Chestia cu "ne intalnim in timpul orelor la baie si ne sarutam ca doi nebuni" parca e dintr-un film. Spune-i sa se decida odata ori tu ori ala.In legatura cu sexul o chemi pe la tine si poate ai noroc sa se lase.Bafta!

| RobiiRobi explică (pentru Cristiann25):

A renuntat la tipu ala cu care a fost un an jumate, iar acum eu ma trag pe cur, pentruc a intre timp am inceput o alta relatie :\ dupa 3 zile in care n-am mai vorbit cu ea. laughing
Adica ce ar trebui sa fac? Sunt obligat sa ma despart de actuala si sa ma duc la cea care s-a despartit de ala pentru mine?