| mygirllady a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani de zile, am fost despartiti de circa 12 ori, in perioada asta el a mai avut 2 prietene si una cu care ma insela.Sa trecem peste asta.Acum de aproximativ o luna ne-am despartit pe motivul ca imi vorbea foarte urat si i-am zis sa fie mai atent cu mine sa,, nu imi vorbeasca, cu mine, ca si cu un gunoi" s-a suparat si a decis sa ne despartim.Nu l-am mai cautat. Dar am aflat si l-am vazut cu alta fata dupa doua saptamani de la despartire. E o fata din 1995, eu sunt un pic mai mare, si sunt din 1993.Nu asta conteaza! Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, ce sa fac? Va dati seama ca tin la el, pentru ca e primult barbat din viata mea.Eu ma tot consolez cu ideea ca el inca mai tine la mine, dar acum vrea sa ma uite si de aia sta cu fata asta.Nu mai stiu ce sa cred. Oare o sa se mai intoarca vreodata la mine? Help me pls. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| uirebitpunctro a răspuns:

Faptul ca e primul baiat din viata ta nu e catusi de putin important.
Si eu am avut in 1998 o masina care era "prima masina din viata mea".
Ghici ce s-a intamplat: am vandut-o si mi-am luat una mult mai buna si mai frumoasa.
Da-i papucii idiotului ( care nu stie cum sa vorbeasca politicos cu o femeie) si - ghici ce? - ai sa gasesti un baiat mult mai bun si mai valoros.
Daca nu o faci tu, iti va da el papucii ( din descrierea ta pare cam usuratic).
Fi desteapta! In viata nu primim cat meritam, ci cat negociem.
Nu pastra orice gunoi in viata ta pe motiv ca a fost "primul tau gunoi".
Fi "barbata"!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El s-a suparat ca iti vorbea urat si ti-ai permis sa-i atragi atentia? Draga mea, oricat l-ai iubi, fa-ti inima piatra si tine-te departe de asemenea baieti.El nu a apreciat nici sufletul tau nobil nici ceea ce ai sacrificat pentru el.Nu te-a meritat nici cat negru sub unghie, l-ai tot iertat, i-ai tot dat sanse din prea multa dragoste.Acum,va trebui sa faci ce face si el.Iti vei gasi repede de tot un prieten(si amic sa fie, nu conteaza) cu care sa iesi si sa te plimbi.Baiatul cu care ai fost, nici nu se gandeste sa se intoarca, e sigur ca daca va dori vreodata sa faca asta tu il vei primi cu bratele deschise.Motiv pentru care, tu trebuie sa-i arati ca nu-ti pasa si ca nu-l astepti pe el.Pastreaza o speranta in suflet(cu toate ca nu merita), dar vezi-ti de viata ta.Lasa timpul sa curga, nu-l ruga si nu cersi.Fii mandra, tu ai dat totul in relatia voastra.El a luat totul.Salveaza-ti macar mandria...Mult noroc!

| User a răspuns:

Doar de 12 ori?

| ELLSSA a răspuns:

In 2 ani de 12 ori, ar inseamna o data la 2 luni.
Eu zic sa il uiti.
Doar e la moda sa incerci si cu al 2lea...

| aliybella a răspuns:

Uita-l! e clar ca te calca in picioare, chiar daca a fost primul o sa treci peste asta, el isi cauta acum alta virginica de care sa-si bata joc, pentru ca stie ca daca dezvirgineaza o fata ea o sa fie alaturi de el si o sa tina la el tot timpul, asa ca daca se intoarce la tine fii tare si spune-i ca nu mai esti carpa luiwinking

| danypoli95 a răspuns:

Pai depinde, poate sa fie si faza "umbla cu alta ca sa uite de tine"dar poate sa fie sa vada cum reactionezi tu.Cel mai bine ar fi vorbiti serios si sa vedeti ce aveti de gand. Orcum bafta

| noName_8681 a răspuns:

El nu te merita, incearca sa il uiti. Stiu ca e greu, si eu am trecut prin asta, dar o sa vezi cu timpul ca se poate. Dupa ce o sa reusesti, nu ai idee cat de bine o sa te simti, si cand o sa dai peste un baiat care chiar te merita, care tine la tine, vb frumos o sa faci diferenta si o sa vezi ce bine e.

| niki_8739 a răspuns:

Uite am si eu o intrebare la tine.Se merita? Tu chiar ai nevoie de o asemenea relatie bolnava? Aveti 3 copii,casa si nu nustii cum le imparti? Pur si simplu tu TREBUIE SA NU MAI VREI CATEGORIC NICI O RELATIE CU EL.Te'a inselat, a vorbit urat ( si crede'ma motivul despartirii spus de el e neintemeiat, eu cred ca trebuie sa fie altceva la mijloc ). Principalul tau scop la 17-18 ani e fericirea ta, indiferent cu el sau fara, el nu te mai poate face fericita si nu mai merita sa versi pentru acest om chiar nici o lacrima.Stiu ca nu vrei sa auzi cuvintele mele, stiu ca inima'ti spune altceva, dar atita timp cit iti vei dori sa fii cu el vei suferi.Esti atit de tanara, la sigur o sa ai alaturi alta persoana care sa te iubeasca.La urma urmei daca va e sortit sa fi-ti impreuna va veti impaca si dupa o luna, 2, 3...1 an.Cel mai important la moment este sa depasesti aceasta perioada si trebuie sa-ti insufli ideea,,NU mai merge, merit ceva mai mult," ca nu esti jucaria lui sa plece si sa se reintoarca cind vrea, trezeste mandria in tine. mult succes :*

| Liviu_2320 a răspuns:

Crede-ma deja de 12 ori este prea mult incearca si tu sa il uiti incercand sa fi cu un alt baiat si da s-ar putea intoarce la tine daca inca mai tine la tine adica daca te vede cu el poate o sa fie gelos si o sa vrea sa va impacati