| Alina09 a întrebat:

Cum treceti peste o despartire? eu una foarte greu. e primult baiat la care am tinut cu adevarat si plang de cateva zile incoace si m am saturat. nu mai stiu ce sa mai fac sa imi revin... el spune ca odata murea daca nu vorbea cu mine, acum numai stie ce simte. ce sa fac, sunt distrusa? sa il caut in continuare? funda big grin

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Draga mea, te cred pe cuvant caci si eu am avut parte de o despartire foarte dureroasa si cred ca cat am plans eu nu au plans mii de fete la un loc. E adevarat ca te simti distrusa in momentele acelea ai vrea sa nu mai fii sau sa poti face ceva, si totusi esti legata la maini si nu poti face nimic.
asta iti spun din experienta proprie, si nimeni nu poate stii cum e decat daca a trecut prin asa ceva, si crede-ma ca nu sunt o pustoaica de 10 care a plans doua zile si gata, am plans saptamani intregi, am suferit, iar am plans am incercat sa uit, nici nu mai vreau sa imi amintesc clipele acelea ca imi vine sa mor daca ma crezi. Daca il iubesti cu adevarat e foarte greu sa il uiti, e foarte greu sa te stapanesti sa nu il mai cauti, e foarte greu sa incepi o alta viata... fara el.
Ce te sfatuiesc eu, cu toate ca iti e asa de greu, incearca catt de cat sa te abtii sa nu il mai cauti asa des, asteapta sa vezi el ce simte, daca totusi ati fost impreuna si a fost asa de indragostit de tine ar trebui sa ii fie greu si lui, normal, si daca tine la tine cu adevarat trebuie sa sufere si el, chiar daca nu cat tine, insa o mica pietricica acolo pe inima care il doare trebuie sa o aiba.
Si iti spun asa, las-o mai moale nu zic sa nu il cauti deloc, insa nu asa des, la urma urmei trebuie sa iti dai si tu seama ce mai vrea el de fapt si daca mai simte ceva pentru tine, daca il lasi mai moale si daca te iubeste cu adevarat crede-ma pe cuvant ca te cauta, caci imposibil sa nu te caute daca te iubeste, si mai ales daca nu il mai cauti asa des incepe sa isi faca griji ce se mai intampla in viata ta, si isi da el interesul, ai sa vezi ca daca te iubeste asa o sa faca.
Iar in momentele astea deocamdata trebuie sa strangi din dinti noi fetele suntem mai altfel decat baietii si intotdeauna suntem ranite tocmai din cauza ca punem atata suflet;
Crede-ma ca daca te iubeste vine inapoi, iar daca ma insel timpul oricum o sa treaca si timpul vindeca si cele mai dureroase rani asa incet ai sa treci peste toate,
te pup si linisteste-te si ai grija de tine :*

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Stai, asteapta, odhneste-te, nu te enerva foarte tare, aduna-te intr-un cuvant.
Cred ca daca ti-a zis ca nu stie ce simte, si tu ai sa il cauti in continuare ai sa dai ultimul picior al tot
Lasa-l in pace, isi vada el seama intr-un final, daca mai vrea sa continuati sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Hassel a răspuns:

Stiu ca raspunsul meu poate parea ciudat, dar trebuie sa astepti... timpul vindeca toate ranile.Incearca sa-ti gasesti o ocupatie(de ex sa faci miscare, sa iesi cu prietenele, etc) si iti va trece mai usor...
Aaaa, si poti sa te uiti de exemplu la o comedie buna-te-ar ajuta mult la moralhee hee