| mygirllady a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani de zile, am fost despartiti de circa 12 ori, in perioada asta el a mai avut 2 prietene si una cu care ma insela.Sa trecem peste asta.Acum de aproximativ o luna ne-am despartit pe motivul ca imi vorbea foarte urat si i-am zis sa fie mai atent cu mine sa,, nu imi vorbeasca, cu mine, ca si cu un gunoi" s-a suparat si a decis sa ne despartim.Nu l-am mai cautat. Dar am aflat si l-am vazut cu alta fata dupa doua saptamani de la despartire. E o fata din 1995, eu sunt un pic mai mare, si sunt din 1993.Nu asta conteaza! Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, ce sa fac? Va dati seama ca tin la el, pentru ca e primult barbat din viata mea.Eu ma tot consolez cu ideea ca el inca mai tine la mine, dar acum vrea sa ma uite si de aia sta cu fata asta.Nu mai stiu ce sa cred. Oare o sa se mai intoarca vreodata la mine? Help me pls. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Buna dana!
stiu ca e foarte foarte dureros ceea ce ne povestesti tu
stiu ca sfaturile mele si a celor care o sa iti raspunda nu iti aduc alinare si tot o sa ramana durerea

oprindu-ma la prima parte a intrebarii tale...banuiesc ca despartirile alea au fost de maxim 1 saptamana nu? din niste certuri prostesti... nu e asa?
daca el te iubea statea si se gandea 2-3-4 zile cu ce greseste el cu ce gresesti tu ca totul sa se rezolve nu? el in schimb a stat cu alta si tu ai stat si ai suferit...

prin "primul barbat din viata mea" inteleg ca te-ai inceput viata sexuala cu el nu?
ce pot sa zic, ai 17-18 ani, aveati o relatie aparent serioasa, il iubeai... multe fete ar fi luat aceeasi decizie
sper sa nu regreti

te simti legata de el pentru ca a fost primul STIU! stiu ca doare si numai vrei pe nimeni! crede-ma ca si eu am o relatie de 2 ani si 3 luni, norocul meu e ca ne iubim nespus de mult si certurile dureaza maxim 2-3 zile, si in alea 2-3 zile simt ca mor

eu zic sa il uiti,macar sa incerci,gandeste-te ca el nu e jumatatea ta,fa o lista cu tot ce a fost urat in relatia voastra si repeta-ti mereu nu merita

nu ii mai da atentie,lasa-l in pace o vreme!
daca el te iubeste, daca el realizeaza ca i-ai oferit ceea ce are o fata mai de pret TE VA CAUTA!
daca nu te iubeste, nu te va cauta
dar si daca stai dupa el si ii dai atentie mai rau va fi!

banuiesc ca acum esti stresata si de faptul..."ce o sa zica urmatorul ca numai sunt virgina?"
pana la urma ai 18 ani, pana la urma ai avut o relatie de 2 ani, ai iubit si ai oferit
orice barbat inteligent care te va respecta va intelege asta ai sa vezi happy

daca mai ai probleme sau te simti singura lasa-mi mesaj privat cu id-ul sa vb pe mess

te pup ai grija de tine big hug

nu uita : NU MERITA!

4 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Scumpi, baiatul e cam fustangiu, sfatul meu e sa fi indiferenta cu el sai arati ca poti fara el sa zambesti cand il vezi, ar fi dragut sa te vada si el cu alti baieti si asa mai departe, arata`i ca tu te menti puternica, pentru ca esti, sunt convinsa, si daca tine cu adevarat la tine, o sa-l doara si va intra in vb cumva cu tine, daca nu. nu-l va impresiona nimic si probabil nu mai ai nimic de facut, nu te injosi, respecta-te, tu sa nu mai faci nici un pas pentru a va impaca, ai suferit cred ca deja prea mult si nimeni nu merita sa te faca sa suferi, incearca treptat sa il uiti, poate va fi putin mai bine, chiar daca pare aproape imposibil pentru tine pentru ca stiu ce inseamna 2 ani de zile... dar incearca! succes :*:*

| babyliciousalexaa a răspuns:

Ai si numarat despartirile...trezeste-te si ia-mi in seama sfatul. Odata ce iai permis de atatea ori inca o impacare si atatea lucruri urate omul asta s-a invatat si stie ca de fiecare data cand nu are pe nimeni vine la tine si tu il acceptzi.Esti inca mica sa realizezi asta dar nu e nici devreme incearca sa ii arati ce pierde si nu-i arata ca iti pasa de el oricum cu orikine ar fi va face la fel si odata si odata va suferi si el cum o faci tu.deci uita si fate cea mai frumi sa se ofice ce-a pierduthee hee pupix multa bafta

| Question_3829 a răspuns:

Stii ce nu inteleg eu?!?
De ce ai vrea sa te reintorci la o persoana pe care in prealabil, ai fost atat de suparata incat sa te desparti de 12 ori?
Adica cele 12 despartiri nu au fost indeajuns pentru a-ti da seama ca nu tine la tine nici macar un pic si te foloseste?
Pai hai sa-ti raspund la intrebarea : "Nu mai stiu ce sa cred. Oare o sa se mai intoarca vreodata la mine?"...DA se va intoarce la tine ori de cate ori va fi parasit, tu fiind asa ca o roata de rezerva
Ceva de genu va gandi el : "am ramas singur. hmm hai sa imi pierd timpu cu aia pe care o prostesc de fiecare data si ea tine la mine"

| Madkid a răspuns:

Depinde...poate chiar te iubeste...Dar daca tia vorbit urat mai gandeste-te, Chiar nu stiu ce sa zic. sper sa faci cea mai buna decizie.