| Freakystund a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani.in care m-am dedicat cat am putut de mult. Dupa 1 an am fost nevoit sa plec in Germania ea ramanand in Romania.Ne-am despartit bineinteles nu putea sa conceapa o relatie la distanta dar dupa revelion ne-am impacat si am rezistat pana in vara. dupa ne-am vazut tot a fost frumos totu era cum trebuia sa fie.Am discutat am cazut de comun acord ca sa plec din nou sa muncesc sa strang niste bani pentru viitoru nostru.Ea mi-a promis ca o sa ramanem impreuna indiferent de ce va fi. Dupa ce am revenit in Germania se comporta rece..indiferenta.Am inceput sa im pun intrebari... oare este cu altcineva? oare numai ma iubeste? Si dupa un timp din mai multe incercari am reusit sa ii sparg parola de la fb.Am gasit conversatii cu altii in care spunea poate pe viitor vom fii impreuna ..hai sa ne vdm etc.Am iertat-o happy dupa m-a parasit spunand ca numai vrea o relatia la distanta are nevoie de un iubit langa ea.Intrebarea mea este: Am gresit cu ceva? Oare m-a iubit vreodata? Eram in stare sa ma sacrific pentru ea din toate punctele de vedere.CAnd oare o sa treaca durerea? Pentru ca simt ca numai pot as vrea sa ma intorc in tara pentru ea sa rezolvam problemele. Oare este o decizie buna? Voi ce spuneti? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Ce dragut. e foarte frumos ca ai pus-o pe ea pe primul loc dar foarte trist ca ea nu a constientizat ca tu ai plecat pentru a putea avea un viitor impreuna. 2 ani e foarte mult timp si crede-ma ca si eu am trecut prin asta, cel mai urat e ca ti-ai pierdut timpul cand intr-adevar puteai gasi pe cineva care sa te pretuiasca cu adevarat. Oamenii de genul nu merita nimic, si oricum stai linistit ca roata se va intoarce pentru ea. si cat pentru a te intoarce in tara da ai putea sa te intorci dar pentru ce? ca sa te amageasca iar, sa iti dea sperante si dupa ce pleci sa fie la fel? nu rezolvi nimic, parerea mea e ca nu mai ai ce sa salvezi din toata situatia asta. Ei nu ii pasa, i-ai acordat sanse in care a putut sa-ti dovedeasca, nu-ti mai calca pe suflet nu merita! Ai sa vezi ca peste un timp, ai sa gasesti o fata care te va iubi si fara bani, o fata pentru care frumusetea ta sufleteasca va fi singura comoara. Doar timpul poate sa-ti vindece ranile, incearca sa fii ocupat tot timpul ca sa nu te poti gandi la ea. Sper sa treci cu bine peste toate astea si sa nu mai lasi pe nimeni sa te faca sa suferi. Ai grija de tine te pup si capul sus:*!

| Freakystund explică (pentru Cosmiinna):

Multumesc chiar raspunsul tau im da speranta sa incep sa ma gandesc la mine. Acuma sper doar cum ai spus si tu timpu sa im vindece ranile..Momentan inca sufar pentru ca eu chiar am iubit-o si i-am vrut binele dar dupa 2 ani sa spuna cu usurinta nu im pasa nu prea a fost iubire din partea ei.Acuma am aflat ca are pe altcineva dupa 1 saptamana de cand ne-am despartit happy

| Cosmiinna a răspuns (pentru Freakystund):

E clar. stai linistit ca va regreta. Atunci cand ii va fi mai greu isi va adduce aminte de tine si isi va da seama ca nici un baiat nu va fi asa cum ai fost tu. Ai sa vezi ca atunci cand nu te astepti va aparea cineva si toata suferinta care o simti acum va fi doar trecut, imi pare bine daca ti-am putut ridica moralul, te pup :*

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Se pare că ea nu e de aceeași părere cu tine... sau mai bine spus nu te sprijină și nu te poate înțelege din punctul acesta de vedere... se pare că tu ai încredere în ea dar ea nu are în tine sau pur și simplu nu știe ce vrea de la viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost de acord, dar uite ca, distanta a afectat-o si, ar trebui sa privesti aceasta experienta ca pe un test. Daca te iubea cu adevarat, rezista si putea spune 'NU' tentatiilor.La fel cum ai facut si tu, de altfel.
Probabil nu e pregatita sa aiba o relatie serioasa.Nu stie ca, uneori, trebuie sa facem sacrificii pentru a fii totul bine.Mai are de lucrat la capitolul asta. Sfatul meu este ca, momentan, sa lasi lucrurile asa cum sunt.Nu te mai implica. Ai iertat-o, dar n-a fost sa fie.
Analizeaza mai bine lucrurile si incearca sa fii realist.Lasa,pentru moment,sentimentele deoparte si gandeste-te,oare a meritat sa o ierti atunci?
Continua sa muncesti, gandeste-te la tine, la viitorul tau, iar pe urma, vei vedea ce se va intampla.

Numai bine happy

| Freakystund explică (pentru anonim_4396):

Incerc sa ma gandesc dar mi se pare tot mai greu tot mai dureros cand am tinut la ea 2 ani si dupa atata timp m-a aruncat ca pe o carpa ..Numai stiu ce sa fac.

| Garsonfane1979 a răspuns:

Ei frate nu as dori sa fiu in situatia ta, mai bine as muri decat asta.Ce as face eu in locul tau? Cu bani care iai strans ai putea sa ramai in Germania sa iti faci un viitor acolo nu are rost sa revi in Romania scapi de pitipoance... dai de oameni mai seriosi.Acolo find traiul mai ridicat nu mai apare problema banilor asa ca daca iti faci prietena/nevasta acolo nu fuge cu altu doar pentru ca ala are bani.

| NoNameqed a răspuns:

Sincer cea mai buna decizie e sa o lasiea nu stie ce vrea de la viata ea nu te-a iubit cum tu ai facut-o, ea nu te-a pretuit cum tu ai facut-o, ea nu a stiut ca tu chiar daca esti departede ea, tu nu o faci ca vr tu o faci pentru viitorul vostru, pentru casa voastra, pentru familia pe care o puteti avea daca ea te astepta cu bratele deschise si cand veneai in Romania te ruga din toata inima sa nu mai pleci.Ea nu te iubea.Deci scuze dar fara aia nu a meritat toate lucruri pe care le faceai tu.

| Freakystund explică (pentru NoNameqed):

Si totusi mi-a dat sperante cat am fost in tara.De ce? Cand am vorbit despre situatia noastra a spus ca o sa fie totu ok sa plec linistit ca este constienta ca o fac pentru binele nostru.M-a prezentat alor ei si m-au placut.Le-am spus situatia ce vreau sa fac si au fost de acord pe moment.Incerc sa aflu de ce a fost asa cu mine? De ce a mintit 2 ani ca ma iubeste? Sunt terminat pentru ea as fi fost in stare sa vin in Bucuresti sa stau cu chirie..doar ca sa fiu langa ea.

| NoNameqed a răspuns (pentru Freakystund):

Atunci fa-o daca o iubesti, nimeni nu poate zice ce simti tu si ce poti face tu pentru ea.Deci daca chiar o iubesti atunci fa-o si ai sa vezi daca te mai iubeste cum o facea inainte sau nu

| Freakystund explică (pentru NoNameqed):

Numai are rost mi-am primit raspunsul acum cateva ore ...motivul a fost ca este la varsta la care are nevoie de distractii si sa cunoasca si alte persoane happy

| NoNameqed a răspuns (pentru Freakystund):

Ok...:*