| Madu2027 a întrebat:

Heii ati avut vreodata o relatie la distanta? A rezistat relatia respectiva?

Răspuns Câştigător
| TheBlisterExists a răspuns:

Iti zic din proprie initiativa ca daca exista respect, incredere si sinceritate dureaza.happy Eu am trecut prin doua: una de 5 ani si una de 2. Merita sa incerci doar sa nu te "arunci cu capul inainte" din primele zile-saptamani-luni. In fond...ce ai de pierdut?! Spor si sper sa iti fie de ajutor!

| Madu2027 explică (pentru TheBlisterExists):

Multumesc!:*

| TheBlisterExists a răspuns (pentru Madu2027):

Nu ai pentru ce!happy

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am avut doua relatii la distanta, una a durat mai mult de 2 ani una iar cealalta 5... pierdere de timp

| mihaela0205 a răspuns:

Da, am avut. 10 luni a tinut happy

| iDangerous a răspuns:

Am o astfel de relaţie de un an iar săptămâna viitoare mă văd cu el pentru prima oară. Eu zic că merită, este o experienţă frumoasă.

| Madu2027 explică (pentru iDangerous):

Ohoho superb sa va tina!:*

| trance04 a răspuns (pentru Madu2027):

Imi cer scuze dar nu pot trimite mesaje prv deoarece statusul de membru junior nu imi permite sa iti trimit tie mesaje, imi pare raw, pot sa scriu doar aici

| Madu2027 explică (pentru trance04):

A ok:*

| trance04 a răspuns (pentru Madu2027):

Daca vreodata pot ajuta cu ceva, o parere, nu ezita :*

| Madu2027 explică (pentru trance04):

Ok:*

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Daca este iubire adevarata poate rezista. puppy dog eyes
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista relatie la distana, o relatie presupune iubire si nu poti iubi o persoana cum il iubesti pe Dumnezeu.
Majoritatea celor care spun ca rezista sunt persoanele care sunt intr-o asa zisa relatie la distanta si doar se amagesc.
Crede-ma indiferent de cat de frumoasa si cat de mare e iubirea asta imaginara intr-o zi o sa ti se ia sa vezi pe un ecran.Si o sa vezi ca daca ai o boaba de gandire TU ai sa-i dai papucii pentru ca o sa vrei sa fii iubit nu sa iti spuna ca te iubeste.
Cam asta este din pacate dialogul care il poarta doua persoane care sunt intr-o asa zica,, relatie la distanta''.
-Buna, ce faci?
-Bine, tu?
-Bine.
-Te iubesc.
-Si eu.
-Te-as strange in brate.
- Si eu.
-Esti frumoasa.
-Si tu.
-As vrea sa facem sex.
-Ar fii cel mai frumos lucru din viata mea.

Vezi? Relatia la distanta nu se bazeaza ca o relatie reala pe iubire, se bazeaza pe dorinta de a iubii.
Relatia la distanta e exact ca atunci cand faci lista de Craciun, vreau asta, vreau asta, si a doua zi vezi ca sub brad nu e nimic.Intradevar e frumos sa iti faci lista de Craciun te simti fericit.
Dar cand vezi ca nu primesti ceea ce ti-ai dorit cum te simti? frustrat, trist, deprimat, timorat, dezamagit, nervos.
O relatie reala e ca atunci cand iti scrii scrisoarea pentru mos craciun si dimineata cand te trezesti vezi cadourile sub brad, ai parte de ce ti-ai dorit cu adevarat, esti fericit, bucuros, voios, ai parte de satisfactie, nu ramai cu o foaie pe care ti-ai scris tot ce vrei.

| iubesc a răspuns:

Normal, cand iubesti nimic nu e imposibil!

| trance04 a răspuns:

Sunt si acum intr-o relatie la distanta de 2 ani, ne vedem in fiecare week sau si mai des distanta nu este exagerat de mare 65 de km iar la anul intentionam sa ne casatorim,

| Madu2027 explică (pentru trance04):

La mine sunt 237 de km cam asathinking bine acuma sunt oleaca mai multi deoarece a plecat in Italia pana in octombrie.....si casa de piatra:*

| trance04 a răspuns (pentru Madu2027):

Multumim si... daca va iubiti caci asta conteaza, casa de piatra si vouawinking

| trance04 a răspuns:

Trimite cererea de prietenie de la acel utilizator

| MariusGomoi a răspuns:

Poare rezista daca exista si incredere dar si respect si fara minciuni

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Da,am avut.M-am despartit de el din cauza distantei pentru ca nu suportam sa ne intalnim de trei ori pe an, maxim doua zile si atunci sa fie obosit

| Blackcriss a răspuns:

In momentul de fata ma aflu intr-o relatie la distanta.
Suntem impreuna de 3 ani jumate si despartiti de 7 luni. sad
Merge ok relatia, de cand a plecat nu ne-am certat deloc.
Dar totusi e aiurea cu dorul asta!