| laur12 a întrebat:

Va salut pe toti! Va rog, ajutati-ma.Am 20 de ani si am avut o relatie cu o fata de 16 ani, dar la distanta timp de aproape 1 an.In timpul asta am vorbit non-stop, si noaptea si ziua despre orice. Vorbeam foarte deschis.Si tin sa mentionez ca am iubit-o si inca o iubesc enorm.I-am cunoscut o parte din familie, ne intelegeam bine...chiar daca a fost la distanta (nu una mare),adica ne vedeam des, ea m-a inselat si nu vrea sa recunoasca, dar oricum nu mai e ce a fost.In final ne-am despartit ca asa am decis eu.Dar chiar daca sunt baiat, sunt o fire puternica de fel, am ajuns sa sufar pentru ea.Intrebarea mea este si va rog sa ma ajutati,cum sa ies din starea asta? Simt ca traiesc un cosmar, parca mi-a murit un parinte, simt ca nu o sa mai termina perioada asta.Cum sa ies? Ce sa fac? :/

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Buna!

Nu cred ca exista o reteta perfecta pentru asa ceva. Fiecare isi revine in felul lui, si fiecare are nevoie de altceva pentru as putea reveni dupa o astfel de situatie. Oricat de puternic ai fi, si indiferent ca esti fata sau baiat, fiecare sufera cand se termina o etapa frumoasa din viata lui. Si este normal, din moment ce ai iubit-o. Este greu sa pierzi persoana iubita, pentru care ai fi facut orice.

Dupa cum spuneam, nu exista reteta perfecta, tot ce trebuie sa faci, este sa asculti de sufletul si inima ta. Sa nu fortezi lucrurile, sa lasi timpul sa vindece ranile. Prietenii si persoanele apropiate joaca un rol important in acest moment in viata ta, pentru ca ei te pot ajuta sa treci mai usor peste. Vorbeste deschis despre sentimentele si starile de spirit pe care le ai.

Sa ai multa rabdare cu tine insuti, multa bafta in tot ceea ce faci, si daca crezi ca ti-as putea fi cumva de ajutor, poti sa imi lasi mesaj in privat!

| laur12 explică (pentru Anonima3127):

Hei,nu pot sa-ti las mesaj in privat deoarece sunt membru junior.Lasa-mi tu fb-ul tau sau ceva in privat si vorbim acolo.Iti multumesc frumos de raspuns.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Chefuri cu prietenii. Sau excursii lungi la munte.

| AtateaConditii a răspuns:

Cunoaste oameni noi, calatorii.

| grab a răspuns:

Daca ea nu recunoaste si tu stii sigur ca asa a fost, spune-i ca ti-ai dat seama si cum si roag-o sa fie sincera sa iti spuna daca mai simte ceva pentru tine, daca aia a fost doar o slabiciune in perioada ei de dorinte cand nu erai langa ea si a fost un oportunist happy

succes!

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man an trecut si eu prin ceva asemanator cei care m-au ajutat au fost prieteni care au fost langa mine si mau sprijinit mereu Incearca sati ocupi timpu cu altceva fotbal drupeti shooping fa ceva ce te distreaza si totul o sa fie bine

| laur12 explică (pentru Dima_Alexandru_1994):

Imi e foarte greu alexandru!

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns (pentru laur12):

Te cred stiu cum e capu sus viata e lunga metita sa te bucuri de ea totate trec