| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 4 ani, ne-am inteles foarte bine 2 ani jumate, dupa care au inceput certuri, despartiri si tot asa...pana am decis sa punem punct (mai mult eu) fiindca nu se mai putea continua. Ne-am despartit certandu-ne urat, ne-am aruncat vorbe grele si jigniri, din nou mai mult eu, DAR PE DREPT! Eu am inceput sa vorbesc cu altul, el cu alta pana inclusiv in prezent! Ce vroiam sa va intreb, de fapt sa va dati o parere, oare ma uraste? El asa ii spune actualei ca daca ma vede pe strada ma calca cu masina laughing Eu nu il cred in stare de asa ceva, pentru ca mi-a zis de f multe ori ca locul meu in inima lui acolo o sa ramana mereu, ca am fost ceva deosebit pentru el, ba chiar avea ganduri de casatorie cu mine de f multe ori! E capabil asa brusc sa poti uri pe cineva, pe care l-ai iubit nespus candva? Sau sunt doar vorbe?

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E posibil, dar cu timpul se vor mai atenua. Nu mai conteaza ce e pe drept, declaratiile si promisiunile de azi pot fi amintiri maine. Asa e viata. Asa cum la inceput va spuneati lucruri mari si la sfarsit ati manjit totul cu jigniri (mai mult tu, dar pe drept). Ar fi bine sa pastrati distanta o vreme si daca o fi sa mai schimbati civilizat cuvinte ceva mai tarziu, atunci totul e normal.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Asta nu e ura, asta e orgoliu! straight face

Nu te uraste si poate nici nu te poate inlocui cu oricine dar adevarul e ca v-ati certat, s`au spus cuvinte urate!
dupa atatea intamplate doar nu crezi ca te va vorbi mereu de bine...

| dydyyyy a răspuns:

Stii tu ca exista vb aia ca de la dragoste la ura e doar un pas...insa eu nu cred ca te uraste ci e doar nervos e logic dupa o relatie asa de lunga. oricum poti sa mergi linistita pe strada ca nu o sa il lase sufletul mai mult ca sigur sa dea cu masina peste tinewinkingbafta

| trăncănici a răspuns:

Ai grijă, poate chiar are de gînd! 4 ani de relaţie? N-a avut nici un gînd cu tine, deci nu te-a iubit! Cu atît mai mult după! Şi de la dragoste la ură nu e decît o fracţiune de secundă, nu un pas! Zi şi tu aşa:"altu' la rînd"!

| AdelinaMe a răspuns:

Se poate sa fie doar nervos. Poate chiar sa te urasca pentru ca exista si asemenea specimene mai putin sensibile. Cred ca ce spune el ca o sa dea cu masina peste tine iti spun atat "Usor de zis greu de facut." Cu tipul o sa ii treaca

| D3IuTzA14 a răspuns:

Buna:* Pai.Eu nu cred ca face ce vorbeste.Sunt vorbe aruncate aiureaoh go on Sti cum se zice: Omu la nervi zice multehappy Eu zic ca inca te mai iubeste si acolo undeva vei ramane numai pentru el:* Incearca sa intri mai mult in vorba cu el chiar daca nu mai simti nimic. macar sa ramaneti prieteni.Ar fi ceva frumoshappy Sper ca te-am ajutat paa:X:*

| anonim_4396 explică (pentru D3IuTzA14):

Nu se mai poate face nimic sad prieteni as vrea sa ramanem, dar am fost prea nesimtita cu el, l-am refuzat in favoarea celui nou...si in final m-am despartit si de el. S-a intamplat o faza urata care a dus la aceste vorbe grele si urate, o faza pornita din vina lui ca sa-mi saboteze relatia, la care actualul la amenintat.si nu erau doar vorbe-n vant happy Dar la insistentele mele a renuntat la ideea de a-i face ceva, iar fostul de frica ma inrefistrat pe telefon cand ii dadeam detalii despre cel nou, adica m-a folosit pentru a-si salva el pielea, si binenteles de aici am inceput cu fel de vorbe urate, l-am facut in toate felurile posibile! Sa mai fie oare nervos, dupa 3 luni in care nu am mai vb si vazut DELOC? Cu actuala sta impreuna, cand la ea cand la el, dar imi povestea de ea cum ca e genul de fata careia ii place de TOTI! Adica o vorbea si pe ea de rau la mine, acum se intampla invers, ii spune ei ca daca ma vede ma calca cu masina laughing

| doll2011 a răspuns:

Sunt sigura ca a zis asa ca sa creada prietena lui actuala ca te'a uitat nu ai de ce sa iti facii griji dupa 4 ani fii sigura ca ai un loc special in inima luikiss. Funda pentru ca am raspuns macar?