| anonim_4396 a întrebat:

A fost primul baiat cu care am avut o relatie serioasa. Ne-am iubit foarte mult. Din cauza multor factori din exterior ne-am despartit de foarte multe ori dar pana la urma ne impacam la loc. Am decis sa ne despartim definitiv pentru ca imi faceau rau certurile. M-a rugat timp de un an sa ne impacam dar nu am vrut, desi inca tineam foarte mult la el. Am pierdut legatura pentru vreo 2 luni dupa care am inceput iar sa vorbim. Eram pe punctul de a ne impaca dar o cearta a intervenit, din nou, eu afland ca ii spune vorbe dulci unei colege. In urmatoarea saptamana a avut o alta relatie care si pana acum dureaza. Dilema mea aici incepe. Dupa ce trec cateva luni in care la fel nu am tinut legatura, ne intalnim la un chef. Imi zice ca inca mai are sentimente puternice pentru mine. Urmeaza nopti lungi in care discutam, ma alinta "pui, iubita, scumpa". Ma viziteaza. El in acest timp avea prietena. Din nou ne-am certat. Mi-a spus ca o iubeste pe prietena lui. DE CE MA MAI CAUTAT DACA O IUBESTE PE EA? Il iubesc inca nespus. Au trecut 3 ani iar povestea noastra de dragoste a fost ca una desprinsa din povesti, pana intr-un punct...

Răspuns Câştigător
| Miriam9 a răspuns:

Probabil baiatul nu stie ce vrea. Poate isi iubeste actuala prietena, dar dupa atata timp parca nu ar renunta la tine.Stie ca il iubesti si ca se poate baza pe tine. Poate inca te mai iubeste si pe tine dar nu la fel de mult...si totusi, nimic nu ar mai fii la fel daca v-ati impaca acum.Inteleg ca iti este foarte greu si ca faptul ca ti-a spus ca are sentimente puternice pentru tine te-a dat peste cap, si nu mai stii ce sa crezi.Dar poate ca ar fi timpul sa treci si tu peste, sa iti gasesti pe altcineva, fara frica de a fii ranita din nou...pentru ca daca nu risti, nu castigi! in concluzie, sfatul meu, nu te ruga de el sa te lamureasca in legatura cu ceea ce simte, ori te va mintii, ori nu va raspunde.Mergi inainte si treci peste! Multa bafta:*

2 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Am avut si eu o poveste asemanatoare... totul a inceput in martie anul trecut. ne.am tot despartit si impacat. il iubeam, plangeam serile in continuu, pana mi.am dat seama ca asta este si ca exista multi alti baieti in lume. dupa ce s.a terminat definitiv am vrut sa.l fac gelos dandu.ma la alt baiat. l.am atras din nou, dar pe parcurs mi.am dat seama ca.l plac pe cel de.al 2lea. multa bafta!

| daniela_5129 a răspuns:

Wow puternica poveste de viata ai dar cred ca dupa ce te-a rugat un an sa fiti impreuna si tu ai refuzat poate a avrut sa-ti faca dureros. pentru ca daca ar mai tine si in prezent la tine nu ar proceda asa adica te-ar alege pe tine nu pe ea ...nu stiu fa tu concluzii dar cred ca a procedat josnic cu tine daca are prietena de ce iar ti-a spus pui, iubita, scumpa