| Alinka_4171 a întrebat:

Am avut primul contact sexual si aveam dureri, l-am rugat pe prietenul meu sa terminam am folosit prezervativ, mi-a venit ciclu peste 2 saptamini si a durat 3 zile dupa asta a inceput scurgeri maronii cam de 3 zile imi curge in cantitati foarte mici oare de la ce-i nu cumva am ramas insarcinata? el nu avea sperma pe prezervativ adica nu era rupt si totusi nu inteleg sad

5 răspunsuri:
| Zaika_7941 a răspuns:

Nu la sigur nu esti insarcinata,(crezi ca poti fi insarcinata va esti la inceput,iar noi atunci cind prima data incepem ne pare ca putem ramine insarcinate deodata)scurgerile le poti avea din cauza ciclului ca poate a tinut putin sau din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala,sunt studenta la medicina si de aia te sfatuiesc sa cumperi de la farmacie ceai de romanita si seara sa te speli cu el, te va ajuta foarte mult, 2-3 zile si gata...te-am pupat si ai grija de tine!

| natalia_7677 a răspuns:

Buna nu trebuie sa fii speriata daca ai avut ciclu nu esti insarcinata. scurgerile maronii pot fi din cauza ruperii himenului care inca sangereaza iar in amestec cu secretiile vaginale dau culoarea maro. Dar pentru a fi tu sigura ca totul e ok poti face o vizita la medic. succes!

| Monica_7453 a răspuns:

NU ESTI big grin. cum sa fii? daca ti-a venit ciclu. aproape la toate fetele sunt scurgeri maronii thinking cateodata.pe sfarsitul perioadei menstruale. stailinistita. daca iti vine ciclu e exclusa aceasta intrebare, bafta.

| samananca a răspuns:

Matinca ai zalitit cu contactul sexual al tau :d

| Raul_7425 a răspuns:

Scurgetile maroni suntdin organism ce consumi ese afara daca erai insarcinata aveai greturi si dureri in zona toracelui nu iti fie teama am avut prb cu iubita mea