| Mariejones a întrebat:

Am avut toate simptomele pe care le am atunci cand trebuie sa imi vina menstruatia dar nu mi-a venit inca. Ultima menstruatie am avut-o in 28 iulie dar inca nimic. Dupa 3 zile dupa terminarea menstruatiei am intretinut niste jocuri sexuale cu prietenul meu. Eu sunt virgina, iar el a ejaculat foarte foarte putin pe labiile mari. M-am sters imediat dupa. Sunt sanse sa fiu insarcinata? Am fost foarte stresata in tot acest timp, am si frisoane.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai precizat exact ceea ce ar fi necesar pentru a se putea face o analiza si anume datele si informatiile privind :
1.) caracteristica ciclului menstrual; NEREGULAT sau REGULAT,
2.) lungimea ciclului menstrual in cazul in care este regulat,
3.) data la care a inceput ciclul; adica prima zi de menstruatie.
4.) data la care a fost intretinuta joaca voastra sexuala,
O analiza adecvata, certa si catusi de cat apropiata de realitate, se poate efectua doar daca sunt cunoscute toate acele informatii strict necesare. In caz contrar se pot emite doar presupuneri sau pareri subiective lipsite de orice valoare. Multa sanatate!

| Mariejones explică (pentru corbulalbrosu):

Am ciclul menstrual neregulat. Am spus ca menstruatia mi-a inceput in 28 iulie, iar joaca a avut loc in 3 august.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariejones):

Pe baza acestei informatii transmise suplimentar si anume :
acum 2 ore | Mariejones explică (pentru corbulalbrosu):
,, Am ciclul menstrual neregulat. Am spus ca menstruatia mi-a inceput in 28 iulie, iar joaca a avut loc in 3 august.''
Nu se poate formula un raspuns cert si sigur in cazul in care ciclul menstrual este de tip NEREGULAT fiindca stabilirea atat a zilei de OVULATIE cat si a PERIOADEI FERTILE a ciclului resprectiv este cu totul IMPOSIBILA. In astfel de cazuri pot fi emise doar presupuneri sau pareri subiective care pot fi mai mult sau mai putin apropiate de realitate. Fiindca in acest caz joaca sexuala amintita a avut loc in cea de-a 7-a zi a ciclului menstrual si de asemenea avand in vedere ca sperma NU a fost ejaculata IN interiorul vaginului ci in exteriorul ''pasaricii'' undeva pe vulva/labii, atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina in asemenea conditii este extrem de mica spre imposibila. Multa sanatate!

| Mariejones explică (pentru corbulalbrosu):

Testul de sarcina a fost negativ, nu stiu daca sa il mai repet sau nu.

| Alicezzz a răspuns:

Nu poate fi vb de o sarcina cat timp nu a existat o penetrare. Cred ca esti dereglata hormonal. Daca ultimul cm a fost in 28 iulie, abia acum se fac in 26 aug cam 30 de zile si ar trebui sa iti vina de acum incolo. No stres happy

| ngllllll a răspuns:

In primul rand nu mai fi stresata. Nu ramai insarcinata asa usor. E normal sa ai schimbari daca esti virgina si iti incepi viata sexuala.

| Mariejones explică (pentru ngllllll):

Sper sa fie totul bine, atata timp cat nu a existat nici penetrare.