| dianaalexandram a întrebat:

Am avut un contact sexual acum o saptamana si o zi si aseara mi-am facut 3 teste de sarcina si prima o iesit pozitiva adoua negativa si a treia pozitiva.Si luna trecuta mi-a venit menstruatia la sfarsit si acum luna asta nu. Sunt insarcinata?
Daca da, ce pot sa fac ca sa scap de bebe?

3 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Cam ciudata treaba... initial testul de sarcina se face dupa 2 saptamani de la ultimul contact sexual, dupa cateva zile de la intarzierea mestruatiei si cel mai indicat este sa il faci dimineata la prima urinare.Mai fa unul maine dimineata daca si acela este pozitiv clar esti insarcinata.

| GrilDollllllll a răspuns:

Da-ti foc!

| KinderBeibb a răspuns:

Nu stiu ce fel de test ti-ai luat, intraba la farmacie care e cel mai bun si cumpara-l happy. In unele cazuri poti fi insarcinata si sa ai si menstruatie cateva luni. Grabeste-te sa afli daca esti sau nu pentru ca avortul il poti face pana la 2 luni si o saptamana... cam asa.

Mult noroc sa nu fie :*