| cosminandrei1 a întrebat:

Am avut un contact sexual, m-am terminat foarte repede si plus de asta nu am mai putut sa incep altul ulterior. Tind sa cred ca ar putea fi de la masturbare? As rezolva ceva daca as renunta definitiv la ea? Nu sunt bolnav, nu fumez nu beau nu ma droghez am 17 ani. Rog seriozitate. De masturbat nu ma masturbez foarte des. La 3 zile, insa am primit acest sfat sa nu mai ma masturbez deloc si sa incerc sa am contacte sexuale.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa erectiei amintite, s-a produs pe fondul unei anumite stari psihice de moment. Starea respectiva nu reprezinta o afectiune care sa fie urmarea faptului ca ai practicat masturbarea. Si in niciun caz performanele tale sexuale nu se vor modifica in cazul in care vei renunta definitiv la a te mai masturba. Multa sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Sursa ca nu exista adictie de porno drept tulburare recunoscuta: Duffy, Athena; Dawson, David L.; das Nair, Roshan (1 May 2016). "Pornography Addiction in Adults: A Systematic Review of Definitions and Reported Impact". The Journal of Sexual Medicine. 13 (5): 760–777. doi:10. 1016/j. jsxm. 2016.03.002. ISSN 1743-6109. PMID 27114191.

| Andreeush a răspuns:

Renunță la masturbare.

| doctorandus a răspuns (pentru Andreeush):

Astia care-i recomandati sa renunte la masturbare sunteti obsedati.

Răspuns utilizator avertizat