| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Ce sa fac sa scap de ejacularea precoce? termin foarte repede, in mai putin de un minut... Sex am facut doar o data si am terminat repede, cam in 2 minute, iar oral mi s-a facut de 2 ori, prima data am rezistat cam 2 minute dar a doua oara cred ca in 30 de secunde am ejaculat... A fost diferenta de cateva luni intre cele 3 contacte sexuale, dar bineinteles, ca m-am masturbat in fiecare saptamana, chiar de 3-4 ori pe saptamana. De ce oare termin asa repede? Din cauza ca nu am experienta sau ca ma masturbez des? Ce remedii sunt?
multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din descrierea ta reiese ca esti chiar la inceputul vietii sexule si din acest motiv cel putin deocamdata iti lipseste chiar si cea mai mica experienta in acest domeniu al vietii tale actuale. De obicei in cazul primelor incercari de a intretine contacte sexuale baietii NU reusesc sa intretina acte sexuale din cauza excitarii foarte intense. Uneori chiar si in cazul ejacularii rapide in unele situatii penisul poate/va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii un prezervatv nou (pe penisul spalat sau foarte bine sters de sperma) si inceperea imediata a unui nou act sexual. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara baiatul nu se reuseste sa-si satisfaca partenera (asta dupa dezvirginare), nu trebuie sa apara demoralizarea, deoarece trebuie sa incerce si a 3-a oara tot prin sex, sau sa-i faca un oral, o degetica pentru a nu lasa fata nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie intotdeauna si in mod obligatoriu satisfacuta pentru a NU ramane/sa NU fie lasata asa cum se spune "cu ochii-n soare".
In acest mod este normal sa se desfasoare prima incercare de sex, chiar si daca baiatul lipsit de experienta nu va reusi sa-si satisfaca partenera prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii pana obtinem experienta necesara. In legatura cu ruperea frenului sa nu va faceti absolut nicio problema. Exista posibilitatea ca durerea din timpul sexului de dezvirginarea sa fie atat de intensa/puternica incat sa se renunte rapid lapenetrare. In astfel de cazuri sexul se va relua dupa trecerea a cateva zile, in momentul in care dispare complet durerea din zona vulvara. Atat fata cat si baiatul au datoria sa fie alaturi pentru a se sustine moral, incuraja si felicita, chiar si in cazul in care nu au fost satisfacuti sau pe deplin multumiti de prestatia uneori stangace sau de-a dreptul dezastruoasa a unuia, altuia sau a amandurora. Cu timpul totul se va normaliza. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Ejaculezi repede din ambele motive: lipsa de experienta si masturbarea in exces. Daca te lasi de masturbare si vei avea mai multa experienta in a face sex, totul va fi ok.

| Subsemnatul123 a răspuns:

3-4 ori pe saptamana nu e masturbat des rolling on the floor
Din contra, poate te-ai masturbat prea rar

| ArmandB a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Stii tu ce stii laughing

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru ArmandB):

Ce sa fac, alta optiune n-am.