| flaviusica a întrebat:

Salutare.Am 16 ani si impreuna cu partenera mea(mentionez ca suntem impreuna de 1 an)ne-am inceput viata sexuala, acum o luna.Prima data am avut probleme, in sensul ca din cauza stresului EXCESIV din partea mea, penisul a iesit din erectie.Bun, am luat-o de la capat cu preludiu', dar nu am dat prezervativul jos de pe penis, ci am continuat cu acesta pana cand mi-a intrat din nou penisul in erectie.Am inceput contactul sexual, dar am observat ca in timpul acestuia prezervativul se derula si imi ramanea o mica parte din baza penisului descoperita, dar il verificam de multe ori si il puneam la loc(mentionez ca nu se derula mult).A trecut 1 luna, riscuri ale sarcinii nu mai sunt, prietena mea nu prezinta niciun simptom.Totusi, e posibil sa fie ceva? Inca o problema, are ceva daca dupa ce am ejaculat(aveam prezervativ), am mai tinut-o cateva secunde in interiorul vaginului? Mentionez ca penisul nu-mi iesise de tot din erectie, doar putin, se "inmuiase".Si observ ca de fiecare data, baza penisului meu este umeda(dupa contact), e posibil ca sperma sa treaca de inelul prezervativului sau este lichidul secretat de vaginul ei in timpul excitatiei? Sexul oral face parte din preludiu, am inteles de pe internet ca prezervativul nu se pune pe penis dupa sex oral, e vreo problema daca nu am respectat asta? Astept raspunsuri sincere, nu vreau sa fiu mintit.Multumesc frumos.

10 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Se mai intampla baza sa nu ramana acoperita. Se intampla si la prezervativele care vin fix, se mai deruleaza ca sunt prea fixe. E bine daca ti-ai pus prezervativ inainte de sexul oral, asa e normal. Nu conteaza ca iubita ta are carii sau nu. Nu poti sa stii ce are si ce nu are. Daca a fost virgina e posibil sa nu fie infectata cu nimic, dar nu se stie. Gonoreea de exemplu se poate lua si de pe clanta de la baie. Baza penisului e uda de la ea nu de la tine. Poti sa stai putin dupa ce termini acolo, dar nu sa ajunga penisul fleasca si apoi sa ramana prezervativul acolo. Atata timp cat prezervativul nu s-a spart nu are cum sa ramana insarcinata. Dar asa grijului cum esti, cred ca ai fost destul de atent asa ca nu prea cred ca e insarcinata. Daca tot persista frica si ciclul nu vine sau eu stiu, puteti face un test de sarcina, e simplu si te scapa de frica. Si vezi ca nu prea e bine sa faci sex in continuare cum ai facut tu de ai povestit in prima parte. Daca penisul iese din erectie scoate prezervativul si cand intra in erectie foloseste altul. Cred ca ti-am cam raspuns la intrebari. Daca mai ai nelamuriri astept intrebari in continuare.

| flaviusica explică (pentru deeea28):

Penisul n-a ajuns fleasca, doar nu mai era asa tare ca inainte, nu iesise de tot din erectie. happy Prezervativul nu mi-a alunecat niciodata la ea in vagin, decat odata dar nu ma terminasem si era doar putin inauntru, inelu' era in afara vaginului.Mereu dupa ce m-am terminat am tinut de baza prezervativului cand am scos-o, so no problem.Mersi mult! big grin :*

| larrii a răspuns:

Cel mai sigur este ca dupa fiecare contact sexual sa verificati prezervativul cu apa si atunci vedeti daca era spart sau nu. Sperma din prezervativ nu are cum sa curga deoarece are deja spatiul ala in varf, deci umezeala care o simteai era de la ea. Eu cred ca nu a ramas gravida atata timp cat prezervativul nu era rupt. De obicei cand se rupe, se rupe ca lumea, adica de tot, nu doar o gaurica mica. Se mai intampla ca prezervativul sa se deruleze, dar nu e nici o problema daca il rulezi inapoi, si nu, nu are nici o importanta daca ai mai tinut penisul dupa ejaculare in interior.

| Prezidentul a răspuns:

Poti sa pui si tu O SINGURA INTREBARE, nu o poveste de sex, dragoste, ok?

| Alcyon a răspuns:

Ia-ti un prezervativ mai mic. E important acest lucru, fiindca risti s-o lasi pe prietena ta gravida. Daca e prea mare, poate sa alunece de pe penis si sa ramana in vagin. Si atunci, o sa ai o maare problema.

| flaviusica explică (pentru Alcyon):

Nu mi-a alunecat niciodata tot de pe penis, doar putin, ramanand doar baza penisului descoperita pentru ca ii verificam mereu pozitia thinking dar il puneam la loc. Cele de la durex n-am vazut sa fie pe marimi, folosesc Classic sau extra safe thinking banuiesc ca se muleaza pe orice penis, desi diametru' ala scria ca-i de 56 de mm, aia este marimea maxima si nu-i bai sa ai circumferinta penisului de 56 mm thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul oral face parte din preludiu, nu are nimic daca ai ejaculat si ai mai stat cateva momente deoarece unele prezervative contin spermicid care ataca sperma, asta cu prezervativul si sexul oral e si fals si adevarat dar nu cred ca prietena ta are vreo masea/dinte cariat

| SVEPUATA a răspuns:

Ai 16 ani si vei fi tata. Felicitari familia ta e si mai mult dezamagita de tine!

| flaviusica explică:

Poti sa-mi raspunzi in parte pentru tot ce am scris eu acolo, te rog? sad

| flaviusica explică:

Tind sa cred ca nu le-am pus eu corect, ultima data cand am intretinut raporturi sexuale n-am mai avut probleme de genu', cred ca nu il derulam eu de tot.Tin sa mentionez ca am folosit durex classic iar apoi love sex(au fost 2 numere), niciunul dintre cele 2 nu a alunecat deloc de data asta.