| Bula001 a întrebat:

Am avut un contact sexual protejat cu iubita mea si prezervativul s-a rupt si am terminat in ea... daca a luat prima pastila de a doua zi la 9 ore de la contactul sexual ( doctorul a recomandat sa fie in primele 12 ore cel mult 72 de ore de la incident) si a doua la exact 12 ore de la prima exista vreun risc sa ramana totusi insarcinata?

3 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Nu stiam ca e cu 2 pastile de a doua zi. Daca ati facut ce a recomandat medicul nu e problema.

| OannaAnna a răspuns:

Nu exista nici un risc sa ramana insarcinata daca ati facut exact ceaa ce a spus gineologul. doar nu crezi ca ala vorbeste fara sa stiewinking

| Bula001 explică:

Is doua pastile pe prospect scria ce ne-a zis si ginecologul...se ia prima pastila cat mai repede de la "incident"" si a doua pastila la 12 ore dupa prima