| Tukann a întrebat:

Am cam fortat organismul zilele astea cu cineva si nu stiu am observat ca daca ma excit foarte tare am un pic de secretie de lichid seminal...e normal asta si de la ce apare chiar si sperma era mai apoasa,inainte era gelatinoasa, e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa scapi de ingrijorarea aparuta fiindca este cat de poate de logic si normal ca in urma acelei ''fortari'' mai sustinute, glandele seminale sa aiba nevoie de o perioada de 2-3 zile pentru a reveni ''la normal''. Dupa putintica odihna in zilele urmatoare atat vezicula seminala cat si prostata isi vor reveni la starea lor normala si astfel situatia de ansamblu se va satabiliza la fel ca si cantitatea si calitatea spermei produse. Sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este nromal ce ti se intampla!
Cum sperma are nevoeid e 10 zile ca se produca, cu cat te masturbezi mai des, cu atat nu mai iese sperma ci alt feld e lichid. Atentie, masturbarae excesiva duce la lesin sau chiar moarte.
Evident ca tu te masturbezi prea des, daca ies alte lichide si nu mai apuca sperma sa se formeze.