| anonim_4396 a întrebat:

am 23 de ani si de 2 luni am observat că sperma mea este apoasă. Care e cauza? Fac sex de 4 ori pe săptămână.De ce este apoasă? Inainte o aveam gelatinoasa.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este necesar sa se efectueze o analiza de secretie spermatica si o spermograma. Nu am inteles ce se intampla cu sperma ta, aceasta trebuie sa fie initial vascoasa si in decurs de cateva minute, sa devina foarte fluida/apoasa. Sa nu fie vorba cumva de o eventuala infectie. Doar rezultatul spermogramei ar arata care este situatia reala si daca ar putea fi ceva hormonal sau infectios. S-ar putea sa fie necesare investigatii mai in detaliu. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Pai, dupa atata sex este normal sa fie apoasa. Las-o mai incet cu sexul si totul va reveni la normal.

| AliceNeye a răspuns:

Daca e apoasa inseamna ca e o secretie mai abundenta din partea veziculelor seminale si simultan una scazuta din partea prostatei. De regula secretia apoasa este datorata ejacularii excesive. Incearca sa-l temperezi, functie de varsta este o frecventa ejaculatorie care e bine de urmat, pentru a lasa organismul sa se refaca. In caz contrar, fizicul se va slabi in timp (cativa ani) daca va continua asa. good luck

| anonim_4396 explică (pentru AliceNeye):

Pai si cat trebuie sa stau fără sex, ca sa se refacă organismul?

| AdelinxxD a răspuns:

Pt ca simti nevoie de sex