| karma123 a întrebat:

Am citit pe Reddit că un bărbat a rămas gravid,cum e posibil? Gen la femei ajută ovarele, vagin, uter in crearea unui copil. Fără ovare, uter poți avea un copil? Mai scria pe Reddit că un copil care a frecat dragonul nu a lăsat la momentul ejaculării "flacăra" să iasă și se simte că un bărbat gravid, ce dracu, e posibil? Daca nu lași sperma să iasă poți fi gravid ca barbat? Unde se duce daca nu o lași să iasă? *Curiozități de pe Reddit*

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

"barbat"

Era o tipa trans, inainte sa incheie tranzitia a ramas gravid/gravida.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Nici medicamentos nu poti ca barbat sa ramai gravid logica unde e ca sa ai un copil sa cosntruiesti unu ca barbat e necesar un mediu special adica utern zona acea unde la femeie se naste creste se depune icreele oval si spermatozoizi de unde sa avem noi barbati asa ceva, poate era tras si inca mai avea organe feminine alfel inca este imposibil sa ramai

| Ionut123987 a răspuns:

În primul rand, m-ai înnebunit cu întrebările de genul. În al doilea rand, da este posibil, dar foarte greu și doar cu ceva intervenții medicale și modificări și nu mai știu eu ce. Fără acele intervenții medicale nu e posibilei nici măcar nu e ceva sigur.
În al treilea rand nu mai crede tot ce scrie pe internet.
După ce faci și tu ca băiatul ala, peste vreo 2, 3săptămâni fa un test de sarcina laughing
Frate, ai pus deja prea multe întrebări de genul. Încă nu te-ai lămurit?

| karma123 explică (pentru Ionut123987):

Hmm pai, ăla era născut femeie, s-a făcut trans, dar a rămas cu vagin, uter, ovare nu și a pus penis

| bogdanmanevra a răspuns:

Vezi ca furi curent. probabil era foarte gras saracu big grin

| 69tpu69 a răspuns:

Nuja