| Ioana12an a întrebat:

Daca mi-a facut ecografie la ovare si uter am ovare micropolichistice e posibil sa fiu insarcinata in acelasi timp si sa nu fi vazut ginecoloaga? A zis ca uterul este in regula imi simt ovarele inflamate, a dat tratament pe baza de plante, e posibil ca testul de sarcina sa fie fals pozitiv?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Orice inflamație vine de la alimentație. Renuntarea măcar o vreme la alimentele procesate din magazin si mancarea sănătoasă ajuta cel mai mult. Sunt chiar multe alimente cu proprietăți antiinflamatoare. În general fructele și legumele crude, nuci și semințe. Toate alimentele procesate, adică salam, parizer, biscuiti, clipsuri, pateuri, alimentele care conțin nitriți și conservanți sunt inflamatoare. La fel și cele prăjite in ulei, alimentele iuți, sărate și piperate, uleiurile rafinate, laptele uht, adică cel care este fiert la temperaturi mari ca să stea luni de zile pe rafturi. Consumul prea mare de carbohidrați, mai mult decât ai nevoie, pâine, macaroane etc.

| dullcat a răspuns (pentru Xpressurself):

Toate alimentele si toate felurile de mancare pe care le consumam zilnic sunt procesate.Cauta definitia cuvantului.

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Vad ca inca n-ai renuntat la ideea unei posibile sarcini.Raspunsul e nu.

| Ioana12an explică (pentru dullcat):

Nu pot scapa de gandul asta

| Ioana12an explică (pentru dullcat):

Ultimul test l-am facut in octombrie pe la inceput era negativ

| Xpressurself a răspuns (pentru dullcat):

Ti-am mai citit comentariile, nu ești tu în măsura, o particula în acest univers, sa spui cine sa se nască și cine nu pe acest pământ. Linisteste-te, pentru ca tot ce dai se întoarce înapoi la tine, în final ție îți faci rau.

| dullcat a răspuns (pentru Xpressurself):

laughing Eu nu i-am impus fetei cand sa dea nastere si cand nu, la cine si asa mai departe.Raspunsul meu de mai sus este bazat inclusiv pe intrebarile ei anterioare, unde spune ca a facut nenumarate teste de sarcina, cu rezultat negativ, dar ea tot e speriata ca de bombe ca este insarcinata, scenariu pe care nu il doreste. Deci mai citeste inainte sa tragi astfel de concluzii.

| Xpressurself a răspuns:

Microchistirile la ovare pot sa apară și de la pilule. Nu cred ca sunt bune. Inainte sa apară anticoncepționalele, de orce fel ar fi ele, de a doua zi sau cu administrare zilnică nu existau atâtea chisturile la fete. Orice ar zice unii, e contrazis din start de faptul ca fetele nu aveau atâtea probleme de acest gen inainte de aceste bombe cu hormoni sintetici. Corpul produce exact cantitatea normala de hormoni feminini de care ai tu nevoie in prezent și raportat la stilul tău de viata. Ori aceste pilule conțin mult prea mult peste cât are corpul tău nevoie.