| Anablondyi a întrebat:

Am cules niste frunze de nuc pentru a face o infuziehappy intrebarea este CUM se face o infuzie de frunze daca vreau sa le pun pe par pentru inchiderea in mod naturala a parului? dau funda la cine stie :*

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nucile verzi te fac să te murdărești pe mâini. Se pare că și frunzele au același efect. Nu este o închidere naturala, ci un fel de vopsire, cu o vopsea parțial naturală. Convinge o proastă și fă niște experiențe, pe părul ăleia, nu pe părul tău de la început.

| BlaBlaa a răspuns:

Fierbi frunzele in apa, apoi filtrezi lichidul de frunze. lichidul il folosesti la spalarea parului. happy