| meflorina a întrebat:

Am cumparat de curand o carte pentru prietenul meu. Ce cuvinte frumoase as putea sa ii scriu pe prima pagina din care sa reiasa faptul ca tin la el? Nu as vrea sa scriu un simplu"te iubesc"

6 răspunsuri:
| Lovely a răspuns:

"Aceasta este inca o zi in care ai fost alaturi de mine, Aceasta este inca o zi in care eu iti spun ce simt pentru tine : te iubesc"

Scz nu prea am inspiratie in acest moment. am incercat sa fac o rimahee hee

| Blondamea a răspuns:

Fiecare fila din aceasta carte reprezinta o mica parte din iubirea pe acre ti-o port

cu dragoste
numele tau

| claus a răspuns:

Ia-i si tu altceva. baietii nu se omoara dupa carti.

| meflorina explică:

@evrika. El nu e ca si oricare altul, ii place sa citeasca si sunt sigura ca aceasta carte ii va placea. Te rog nu te lua de cadul in sine pentru ca nu are rost sa iti expic de ce am cumparat aceasta carte.

| CaptainPanda a răspuns:

Te citesc ca pe o carte

| Denii_9415 a răspuns:

Hei, uite ce i-am scris eu prietenei mele :d :

Te iubesc cu ochii, cu gura, cu pielea, cu sangele, cu degetele si abia apoi cu sufletul.

Te iubesc pentru ca respiri si imparti aerul cu mine.

Te iubesc pentru ca esti singura persoana pe care mi-e dat s-o iubesc.

Te urasc pentru asta.

Te urasc pentru ca ma sufoci.

Te urasc pentru ca nu-mi dai liniste si nu-mi lasi tristetile sa puna stapanire pe mine mai mult decat au facut-o deja.

Te urasc pentru ca-mi seci veninul si nu ma lasi sa te urasc.

Te urasc pentru ca ma saruti atunci cand sunt cel mai rau cu tine.

Te urasc pentru ca nu ai puterea sa ma lasi de frica sa nu ma pierzi.

Te urasc pentru ca ma iubesti si mi-ai spus-o.

Te urasc asa cum numai un om indragostit poate sa te urasca.

Am sa te las. Inca nu stiu daca din prea multa iubire sau prea multa ura.

Am sa te las din frica. Poate.

Te urasc pentru ca vrei sa te fac fericita.

Si din prea multa iubire nu stiu sa fac asta.

Intelegi?

Din prea multa iubire nu stiu cum sa te iubesc.

sau.
Atunci cand iubesti, si frica de a-ti pierde jumatatea este mai mare.

Construiesti un intreg univers, prins de mana cu cineva, iar toata viata ta de pana atunci isi schimba sensul.

Iti rogi perechea sa-si intinda mainile si sa faceti un troc cinstit. Va dati la schimb: sufletul, increderea, viata voastra.

Incepi sa realizezi ca nimic nu mai are sens daca nu e si ea (jumatatea) acolo.

Si atunci te sperii!

- Ce ai sa faci daca ramai iar sigur?

- De cate iubiri ai parte intr-o viata?

- Daca toata promisiunile spuse si soptite se vor pierde brusc in vant?

- Cum reactionezi daca-ti este inselata increderea?

O mie de intrebari, o mie de raspunsuri ipotetice si un nod in gat in plus.

Adevarul ramane intotdeauna undeva la mijloc. Relatiile trebuie traite. Punct.

Cu toatea astea, dintre toate intrebarile, una ma macina cel mai mult: cum faci sa ramai mereu indragostit?

mult noroc si.smug iubiti-va mult (by mircea radu laughing )