| eddy2012 a întrebat:

Buna am cumparat o carte si vreau sa o fac cadou la un profesor, ce as putea sa scriu pe prima pagina? raspunsul cel mai frumos primeste fundita

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Stii eddy,exista o intreaga discutie daca este politicos sau nu sa "personalizezi" o carte,scriind tu cateva cuvinte pe prima foaie.
Unii aleg sa ofere un citat, altii pun doar numele, data si cateva vorbe politicoase.Altii stii cum procedeaza? scriu tot ceea ce simt sa scrie pe un carton elegant, pe o foaie colorata pe care o pun frumos intre coperti.Eu asa procedez.N-as indrazni sa-mi las autograful pe cartea scrisa de vreun autor pe care il ador.
Ideea este sa stii ce carte dai, sa stii subiectul ei cat de cat, caci nu cred ca merge sa scrii cuvinte triste, melancolice daca subiectul e unul foarte vesel dupa cum nu merg vorbe spuse sub forma unei glume daca autorul cartii trateaza teme de ti se zburleste parul pe tine.Fii cu bun simt cand scrii ceva intr-o carte si o sa fie bine!

5 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

"Educatia este un lucru gingas. Cand duce la rezultate bune, ea nu este decat lupta si grija. Cand nu reuseste, durerea nu cunoaste margini." (Democritus)

| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Acesti ani ati fost langa mine...m'ati invatat de bine si acum va multumesc frumos!

| onlyketoops a răspuns:

Va urez sa savurati cu placere aceasta carte
Cu stima elevul Dv...

| crissx_7752 a răspuns:

Cu sinceritatae. ( cum te cheama) :p cu stima. (cum te cheama) cu dragoste (cum te cheama) nu stiu... skrie si u ceva. poettik. poate ( merge3) love struck

| bogdanx7nfs a răspuns:

Poti scrie ceva gen: "Pentru un profesor pe care nu il voi uita niciodata"--scurt simplu si la obiecthappy
sau "Pt. un profesor excelent care m-a invatat cum sa ma descurc in viata"
Fundita? day dreaming