| dolyan a întrebat:

Am cunoscut de curand o fata, imi place mult si moral si psihic si fizic, ne putem spune tot ce avem pe suflet, dupa 3 zile de destainuiri si sfaturi reciproce, am simtit ca ma indragostesc, i-am spus asta, dar ea a spus: Dar ti=am spus ca in mom de fata nu as fi pregatita pentru nimeni pentru ca inca mai sufar din cauza ultimei experiente! Am reusit sa o conving ca i-am spus toate acestea pentru a sti daca in alta situatie mi=ar acorda o sansa, i-am spus ca pot astepta cat va fi nevoie, ca ii voi arata cat de mult o apreciez, dar o vom lua ft incet ne vom cunoaste my bine. Si asa am facut, am inceput sa iesim aproape in fiecare seara, de fiecare data ajungeam acasa dupa mai bine de 5 ore de plimbare :-). Discutam, ne deschidem sufletul unul in fata celuilalt, simt nevoiea sa ii spun si cele mai negre parti ale vietii mele, si asa fac... sper sa nu gresesc! problema este ca incepusem sa vb prea mult despre cat de mult o apreciez, iar ea se simtea presata...incepuse sa ii fie frica(nu vrea sa ma raneasca, are o parere ft buna despre mine, ese genul de fata care nu vrea sa aiba prieten la care sa nu tina, la fel ca si mine de altfel). Cand am vb cu mama si m-a facut sa inteleg ca nu ete bine cum procedez, fiind la inceput, si cerandu-mi timp pentru asi da seama in ce fel tine la mine, am hotarat sa ne purtam strict ca doi prieteni buni! Poate ca ceea ced facem nu se incadreaza chiar la micitie dar, asa vreau sa incep sa gandesc ca astfel trebuie sa incepem. Deci: Cand ne vedem ne plimbam tinandu-ne de mana, ncand stam p banca sta cu capul pe umarul meu, sau stam cu capetele lipite, ne jucam cu manutele, cu parul, ne imbratisam. Ne tachinam, ne distram, rade cu gura pana la urechi la glumele mele! Intrebarea este? Lucrurile se indreapta intr-o directie buna? ce sa facem at cand ne intalnim pentru a ne apropia! Lucruri simple, dar care sa uca la o apropiere a sufletelor! Mentionez, eu am 20 de ani, ea 19! Multmesc

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Buna, dolyan! Pei este foarte bine, cam asa deruleaza o relatie in general.fii tu insati langa ea, zambeste-i vorbeste`i sincer, dar incearca sa nu ii mai aduci aminte intruna ca o iubesti ca tii la ea si chestii de astea.Iti spun din punctul meu de vedere(sunt fata), stiu cum gandesc fetele, nu ii mai spune toate chestiile astea, o sa o faci sa se simta constransa, pare ca vrei sa ii scoti ochii pentru simplul fapt ca tii la ea.Nu ii mai spune, arata-i ce simti, adu-i un buchet de flori(nici prea des ca ii va da aceeasi impresie, o data pe saptamana cam asa), fii politicos cu ea, insa ofera-i si intimitate, libertate, las-o sa fie libera, sa vorbeasca si cu altcineva, majoritatea relatiilor se destrama din cauza constrangerii dintre parteneri.Dei fa ce faci si acum, fii alaturi de ea, vorbeste cu ea, adu-i mici cadouri, plimbati`va, si mai important nu-i aduce cu nici un chip aminte de fostul/fosta relatie, o va face sa se simta prost.Succes!

1 răspuns:
| Axel_9404 a răspuns:

In primul rand nu poti iubii o fata dupa 3 zilehappy te'ai atasat de ia doartongue dar e binehappy e un inceput bunhappy bafta