| anonimanonim2366F a întrebat:

Fetele care ati trecut printr-o sarcina, cum ati facut față oamenilor care vin cu superstiții? Nu ai voie aia, vezi ca daca faci aia, copilul tau iese asa… si etc
Voi credeti in ele? Eu cred in Dumnezeu.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si daca crezi in Dumnezeu de ce te intereseaza ce zic altii sau ce superstitii au unii si altii? Tu nu trebuie sa îi asculti, lasa i sa vorbeasca singuri ca nebunii.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred in superstitii si nu mi s-a intamplat nimic rau, nici in sarcina, nici la nastere si nici mai tarziu in viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa crezi in medic, restul sunt irelevante

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna333 a răspuns:

Superstitiile vin din popor, nu au vreo insemnatate. Oamenii inchisi la minte pot crede in asemenea prostii

| Madaxo97 a răspuns:

Eu ii lăsăm sa vorbească, fără sa tin cont de ce zic, nu sunt superstițioasa, si nu am crezut in nicio superstiție din ce mi-au fost spuse in cursul sarcinii.

| Alexalex1000 a răspuns:

E normal sa ai grija ce mănânci, sa nu faci efort daca vrei sa ai o sarcina buna... daca nu ai unpic grija dai de alte ălea

| RedMarr a răspuns:

Daca ai o sarcina Evita substantele care dauneaza. Alcoolul ar fi una. Ai grija la alimentatie, fa control periodic si gaseste o Maternitate buna. Restul 'gurilor' n-au cu ce sa te ajute. (sau)Poate cu Facturile?