| sei a întrebat:

Am cunoscut o fata, am ieșit odată, a fost destul de ok, mâine ar trebui sa ieșim iar, dar eu sunt super panicat. M-am blocat nu mai știu ce sa fac de aici. Nu am mai ieșit de foarte mult timp cu fete pe care le plac. Cum sa fac?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce exista deja o prima experienta si consideri ca acea iesire s-a desfasurat in bune conditii si totul a fost OK, poti fi convins ca si fata a a fost si este la fel de multumita din moment ce a acceptat o noua intalnire/iesire. Pe timpul intalnirii ati putea intra intro cofetarie sa serviti o prajitura si un suc, sau sa beti o cafea intr-un mall, o cafenea, sau pe o terasa. Insa daca nu dispui de parte financiara necesara, ati putea foarte bine sa va plimbati doar, sau daca vremea permite sa stati din cand in cand pe cate o banca intr-un parc sau un loc mai retras, romantic. Discutiile se pot axa pe o multime de teme diferite, culturale, muzica, filme, literatuta, moda, hobby-uri, etc. NU ar trebui sa-ti faci griji in privinta desfasurarii intalnirii, deoarece probabil va veti simtiti bine si datorita simplului fapt ca sunteti impreuna. De asemenea vei vedea ca subiectele de discutie intro astfel de situatie apar de la sine, derivand pur si simplu una din alta. Succes.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sa o tratezi ca pe sora ta mai mica, sa nu ai bariere, sa zici si sa faci ce vrei. Nu o pupa in fund pentru ca o placi... sincer

| MonixKiller a răspuns:

Afla ce lucruri aveti in comun si incearca sa o cunosti. Iar daca in continuare te atrage marturiseste-i sentimentele tale si vezi daca le accepta.