| Alexxxxx1 a întrebat:

Salut imi puteti da un mic sfa va rog?
Deci in general nu am probleme cu relatiile sau asa...
Dar azi m-am uitat la mai multe intrebari postate de atlii si cred ca mai bine ma consult si cu voi putinbig grin
Deci am o prietena, avem aceiasi varsta(14 ani) suntem prieteni extrem de bunihappy ea o sa se desparta de prietenul ei in curand, si stiu deja ca ea ma place-si eu o plac pe ea(neam recunoscut amandoi)...
Eu sincer as vrea sa fiu cu ea,mentionez prietenul ei(zic eu) a cam neglijato, au iesit mai mult pe tel ar veni...
Deci as vrea sa iesim odata in oras, aici intervine prima problema: noi stam la sat, ar trebui sa iesim in oras la o pizza-suc-o mica plimbare... nu? si daca da, cum ar trebui sa ajungem in oraslaughing eu ma duc si stabilim un loc de intalnire, ea vine cu parintii pana acolo cu masina? sau mergem amandoi cu autobusul? helpcrying(winking
A doua chestie: cam la cat timp dupa despartire ar trebui sa o invit in oras?
Deci am probleme cu intalnirea...
Niste sfaturi? Multumescwinking

12 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu e neaparat sa iesiti la oras. Puteti sa iesiti si in sat ca banuiesc ca exista o terasa sau un bar.Dar daca chiar vrei sa mergeti la oras luati amandoi autobuzul si mergeti impreuna. Daca deja te place normal ar trebui sa se desparta de prietenul ei.Nu exista un interval daca amandoi stiti sigur ca va placeti reciproc.

| Alexxxxx1 explică (pentru Sოﺁℓε):

Pai normal ca exista terasa, cre ca ar fi 3 baruri cum ar veni. da cu toti betivii... strica atmosfera... happy

| Sოﺁℓε a răspuns (pentru Alexxxxx1):

Mergeti candva cand nu sunt betivi sau pur si simplu nu ii bagi in seama.happy

| Alexuta333 a răspuns:

Deci e cam complicat laughing De ce trebuie neaparat in oras?
Ca sa o surprinzi poti sa o rogi pe mama ta sa va faca ceva de mancare, iei niste suc, un laptop (daca ai) cu un film bun (comedie sau ceva care ii place ei ) si te duci pe un camp de Floarea-Soarelui (faci tu un loc pe acolo ca sa nu va vada nimeni laughing ), intinzi o patura si gata intalnirea laughing O da! Sa nu uiti trandafirul big grin
Si ii poti da un pretext gen :" Mi-am pierdut brelocul de la cheii ..era important pentru mine ..Ma poti ajuta sa il caut?" si o duci acolo la patura unde o asteapta marea surpriza big grin

Poti sa o inviti dupa o saptamna sau doua de la despartire big grin

Sper ca te-am ajutat happy E cam nebunesc da o sa mearga daca faci cum am zis eu laughing Si iesi si mai ieftin big grin

| Alexxxxx1 explică (pentru Alexuta333):

Suna destul de bine, mai putin faza cu laptopul... Poveste lunga, pe scurt e spart si nu stie nimeni incalaughing)))
Iara banii, am economii de multlaughing) tot adun si adun de la pasti laughing nu am pe ce sa-i cheltuiesc... laughing
Da imi place cum gandestiwinking

| danutzu96 a răspuns (pentru Alexuta333):

Asta-i tare cu campu laughing o intalnire in boscheti la iarba verde pe camp si cu vreo 2 - 3 haite de caini o sa fie perfect. O sa le manance ciorile / cotofenele / cainii mancarea laughing

| Alexxxxx1 explică (pentru danutzu96):

Stai prietenas ca se rezolva problema aiahappy
Imi duc si eu cainele acolo si e aparat totlaughing))
Dar e chiar o idee faina cu campatulwinking

| danutzu96 a răspuns (pentru Alexxxxx1):

Daca te vade cineva o sa zica ca cine stie ce faci acolo cu fata (sunt la sat si stiu ). Radio shantz e la putere la tara laughing

| Alexxxxx1 explică (pentru danutzu96):

laughing)
Ai dreptate... Dar chiar si asa imi place ideea aceia, ca e fainawinking
Poate o sa o realizez, da in alt loc, putin mai retras...
+ pe la noi, ar fi cateva locuri unde nu se prea umbla...

| Alexuta333 a răspuns (pentru Alexxxxx1):

Multumesc de feedback laughing)))) Ma bucur ca va place ideea mea big grin

| ovidiusportiv a răspuns:

Eu tot la sat traiesc si ce la sat e foarte bine te sfatui sa o inviti undeva la aer curat sa stati amindoi si ii poti aduce o floare sau o ciocolata poti sa o inviti cind vrei prietene, dar nu uita sa o saruti, funda?

| Alexxxxx1 explică (pentru ovidiusportiv):

Prietene,problema la sarutpuppy dog eyes
Anume ai vazut baiat la 14 ani, cu 5 prietene pana acuma, dar fara primul sarut? laughing
Da se rezolva si asta... happy