| Acadeeeaa a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 2 luni. El spunea ca ma place, ba chiar acum 1 saptamana. mi-a zis ca ma iubeste si abia asteapta sa inceapa scoala pentru a ne vedea, ( deoarece e dintr-un sat si face liceu in oras cu mine). Totul bine pana aici, dar... nu ma suna, nu imi da sms( doar daca ii dau eu, atunci imi raspunde). Nu am mai vorbit cu el de o saptamana( de cand i-am dat eu sms). Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Saya555 a răspuns:

Buna...eu zic sa astepti sa iti trimita si el sms-uri sau sa te sune, daca "te iubeste " ar trebui sa fiemai atent cu tine. Daca nu rezisti sa nu il suni, intreaba-l de ce nu te suna, si atrage-i atentia ca te simti cam stanjenita. Incearca sa rezolvi problema prin discutie.

2 răspunsuri:
| Acadeeeaa explică:

Oare ma iubeste, asa cum zice el? Mentionez ca nu a mai avut pana acum prietena.

| RapperuL_7603 a răspuns:

El asteapta sa faci tu primul pas, cea ce este total gresit! bft