| Acadeeeaa a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 2 luni. El spunea ca ma place, ba chiar acum 1 saptamana. mi-a zis ca ma iubeste si abia asteapta sa inceapa scoala pentru a ne vedea, ( deoarece e dintr-un sat si face liceu in oras cu mine). Totul bine pana aici, dar... nu ma suna, nu imi da sms( doar daca ii dau eu, atunci imi raspunde). Nu am mai vorbit cu el de o saptamana( de cand i-am dat eu sms). Ce sa fac? Mentionez ca nu a mai avut prietena pana acum.

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Pai, poate e doar foarte timid. Poate nu stie cum sa se comporte cu o fata, si ii e frica la orice pas, ca nu cumva sa greseasca si sa te piarda.Nu vrea sa te zapaceasca cu sms-urile cred ca de aia. Daca e la inceput, se explica.Ar trebui sa fi mai intelegatoare cu el daca nu a mai avut prietena pana acum.Lasa relatia sa decurga normal, si poarta o discutie cu el pe tema asta daca te deranjeaza asa mult.Sigur va intelege daca chiar te iubeste.happy

3 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Eu te as sfatuii sa faci tu primul pas, mai ales daca el nu a mai avut iubita pana acum poate nici nu stie cum sa te abordeze.
Invita l intr un loc dragut si stati putin de vorba.
Afla mai multe despre el si intreaba l si dc nu te a mai contatctat in ultama saptamana.
Sper ca te am ajutat:*:*:*:*:Mult noroc:*

| Acadeeeaa explică:

@SupraDozaDeVise: am observat ca ma place nu numai ca mi-a zis acest lucru dar, a facut o criza de gelozie chiar pe varul lui, daca nu ma placea nu cred ca o facea:-s.
@Yon3: pana in toamna nu ne putem intalni:-

| SupraDozaDeVise a răspuns:

De unde stii ca, chiar te place?