| KRLL a întrebat:

Salut.
Am o mare problema. De aproximativ 2 luni am cunoscut o fată exact pe gustul inimii mele, practic mor de dragul ei.
Ideea e ca ea a zis ca ma place, dar nu accepta o relatie cu mine deoarece crede ca eu vorbesc cu ea doar ca sa am o "copertă".
Zice asta pentru că eu sunt un baiat super popular in liceu(clasa a 12), sunt kickboxer si trag multe la mine. Doar Dumnezeu stie ca cu toate astea, ea e tot ce am eu nevoie. Nu sunt genul sa o agat si sa o duc in pat, chiar deloc. O iubesc super mult.
Am apucat doar sa o sarut de 3 ori in 2 luni si ceva, dar 'relatia' noastra doar fumegă. Cat sa nu moară.
Ce sa fac sa-i demonstrez ca ea e tot ce imi trebuie, ca nu e doar o copertă, macar sa-mi dea o sansa sa-i arăt, sa vada cat de mult o iubesc.
I-am aratat incredere, n-am mai vorbit cu nici o fata de cand am cunoscut-o, i-am zis tot ce simt si ea a zis ca ma place, dar nu ma iubeste si ca nu s-ar vedea cu mine, ce sa fac?
#Ea face 17 ani in februarie, sunt mai mare cu un an eu.
Ajutor, va rog

19 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Esti kick ce? Tragi ce? omule, iti recomand sa fii mai clar in exprimare, ca asa sigur nu o sa impresionezi anumite tipe.
Faptul ca iti place tie de ea ineamna o obligatie din partea ei sa te accepte? Si eu cunosc persoane de ani si ani, dar stiu sa accept faptul ca nu se poate mai mult. Incearca si tu sa fii realist.
Daca vrei atat de mult sa legi ceva, fa o analiza ce iti place la ea - faptul ca te refuza? Ce discutati intre voi? Cat timp vezi functionand aceasta relatie (nu stiu, poate zboara la studii in alta parte, job...)? Ce vrei concret de la ea? Ea ce isi doreste? se potrivesc planurile voastre? Va suportati ca personalitate? Cate lucruri secrete stiti unul despre altul? Discuta, omule cu ea si fii constient ca sunteti abia la inceput, aveti toata viata in fata! S-a aprins tarata in voi!

| KRLL explică (pentru stef87):

Kickboxer, de la kickbox-sport de contact.
Sunt realist, am amice care sunt foarte frumoase dar stim amandoi sa pastram distanta aia, care time de respect.
Daca nu imi dadea deloc atenție si zice scurt "nu" din prima, ma conformam, dar asa si ea simte ceva pentru mine, dar ii e frica, intr-un fel ca eu n-as putea fi doar al ei

| KRLL explică (pentru stef87):

Normal ca stiu sa port o conversatie cu ea, si a apreciat asta, a zis ca niciodata nu s ar plictisi sa vorbeasca cu mine, avem si ore multe vorbite la telefon noaptea târziu, ii stiu cateva secrete personale, devine suspicioasa cand consideră ca-i cazul... Asta zic, nu ma trateaza deloc cu indiferenta, dar si dr o relatie ii este frica

| stef87 a răspuns (pentru KRLL):

Atunci nu fi prea insistent, ofera-i afectivitate, siguranta, intelegere si mai ales modestie. Poate ca nu ii pasa de multe lucruri cu care tu te mandresti. Tata avea o vorba: spune-i omului ce-i trebuie. Asa si tu, nu o sufoca si arata ca stii sa fii si frate si iubit si amant si tot. Iar cand crezi ca eun moment ok, fa gesturi simple, dar pline de insemnatate. Arata ca ai suflet. Si ai grija sa nu o faci doar pentru a cuceri "trofeul"; cum a spus cineva mai sus, o sa risti sa o faci din orgoliu si sa o abandonezi dupa ce o cuceresti daca te minti. Eu m-as mai gandi in privinta ei si as trata-o doar ca pe o prietena, sa nu fie doar o fierbinteala, o portie de fluturasi prin stomac; astia trec repede.

| KRLL explică (pentru stef87):

Da, nu ii pasa de lucrurile cu care eu m-am mândrit, candva.
De asta nu aduc niciodata in vorba de ce fac eu la antrenament, sau cum e viata mea sociala. O ascult mai mult si o si fac sa radă, ma chinui sa o fac sa prinda incredere in mine si din plăcerea aia a ei, poate se ataseaza si se si îndrăgosteste...
Zici sa fiu putin mai indiferent de acum?

| stef87 a răspuns (pentru KRLL):

Treaba ta cum esti, important e ce simti, ce ramane in mintea ta; poate e cazul sa realizezi ca o relatie inseamna si ce vrea cealalalta persoana; degeaba vrei tu daca ea nu prea te vrea. iti iei o perioada de pauza si de gandesti stricit la altceva, numai la sentimente nu si sigur vei intalni si alte tipe care merita sau care poate merita mai mult. Nu zic sa rupi pisica definitiv neaparat, ci incearca sa te detasezi, poate iti vin idei si te lauresti singur ca nu mai trebuie sa insisti

| RAY a răspuns:

Asta ai visat azi noapte? cool, trezeste la realitate

| WaterDrop a răspuns:

Te crezi rupt din reviste de o vezi pe ea ca si o coperta sau ce?
ti-ai dat raspunsul singur.Esti prea ingamfat pentru binele tau, si macar daca era o ingamfare buna.Probabil nu o impresioneaza popularitatea ta, si isi doreste un baiat atent la nevoile ei si nu la cum sa scape de toate tipele ce se dau la el.

Iar peste toate cele de mai sus, ti-a si spus sincer, ca te place insa nu te iubeste. Dragoste cu forta nu se poate. Poti incerca sa pari ceea ce nu esti, si poate vei reusi sa pui mana pe ea o perioada, insa de ce ai vrea sa faci rau cuiva? Mai bine gaseste`ti una mai prostuta, care sa te placa asa cum esti tu.

| KRLL explică (pentru WaterDrop):

Te a refuzat jumate de Romanie de esti asa frustrata?
Am zis ca s popular, si? Inseamna ca s îngâmfat? Si chiar sunt atent la tot ce tine de ea, de binele ei, de siguranta ei, de nevoile ei.
Faza cu coperta, esti grea de cap... A zis ca eu as vorbi cu ea doar ca sa am iubita, sa nu fiu singur, gen.
Si din faptul ca ma place, daca ma străduiesc sa fiu pe placul ei si mereu atent la ea, si in timpul asta sa fiu eu, nu poate sa ma si iubeasca?

| WaterDrop a răspuns (pentru KRLL):

O vrei doar pentru ca nu te vrea.Cand, si daca o vei avea, o vei lasa pentru altele.Este doar o chestie de orgoliu in cazul tau.Ai aruncat doua jigniri doar pentru ca nu ti-a convenit ceva si imi spui ca nu esti asa cum esti? Heh.Asa cum am mai spus, nu o meriti, si va fi mai fericita fara tine. Daca chiar o iubesti si incerci sa pari diferit, atunci ai lasa`o, pentru ca ii vei face rau.ti-am raspuns la intrebare, discutia intre noi a fost incheiata, spor la fete happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surprinde-o cu mici atenții, daca ai meciuri sau cum sa le zic ca nu ma pricep la termenii ăștia, scuze, si câștigi, spune-i ca ai castigat datorita ei, încearcă sa o săruți in fata fetelor, cred ca astea ar mai "clinti-o din loc".winking

| KRLL explică (pentru anonim_4396):

Atentiile exista iar faza cu meciurile. Nu o impresioneaza prea tare, le vede ca pe niste vrajeli. Incerc sa fac eu o nebunie ceva, vreau sa vada ce simt eu, sa scape de conceptia asta a ei

| Alexandru250201 a răspuns:

Eu consider ca i-ai dat toata increderea de care merita, se vede clar ca nu-ti impartaseste sentimentele 100%

| KRLL explică (pentru Alexandru250201):

Si atunci? Sa fie doar o placere din aia... Atractie fizica si atat, fara sentimente din partea ei?
Nu cred.

| Alexandru250201 a răspuns (pentru KRLL):

Eu asa cred

| Misteryy a răspuns:

Salut, asta pentru ca esti un fel de provider, de aceea ea nu se hotărăște daca sa dea acceptul sau nu, sfatul meu este sa ii arati ca nu prea ti pasă daca ea te accepta sau nu, si ca tu esti sincer, seducția este contra intuitivă deci prin urmare trebuie sa ii arati ca nu ti pasa daca ea te accepta sau nu, si ca este problema ei daca nu crede, orice incercare de a dovedi mai mult iti poate fii defavorabilă.

| Matteo1234 a răspuns:

Ok, mi-am dat seama dupa cum ai scris, ca esti manelist 100%

| TrapMetalFan a răspuns:

Spune-i ce ne-ai spus si noua.