| Alina09 a întrebat:

. Am cunoscut un baiat acum 4 luni printr-o prietena comuna. Problema este ca nu este din acelasi oras cu mine, dar este aproape totusi. De cand ne am cunoscut, am vorbit in fiecare zi si ne intelegeam super, el ma baga in seama mereu pe messenger si totul a fost ok. A venit si de cateva ori in oras la mine si ne am intalnit si chiar dadea dovada ca tine la mine cum imi spunea. Noi nu suntem impreuna intr un fel sau altul, dar suntem extrem de gelosi unul pe altul cand vine vorba de alta fata sau alt baiat. Problema e ca de 2 saptamani nu mai ma baga in seama deloc. Odata l-am prins ca era pe inv si statea de vba cu alta. Imi spune ca nu vrea sa renunte la mine, nici eu nu vreau sa il las asa usor, fiindca chiar tin la el. Acum ce sa fac, el nu prea ma mai cauta, nu prea mai vorbeste si mentionez ca nu ne am mai vazut de o luna si ceva. Eu tot intru la el, si el ma saluta, a mai intrat si el de cateva ori la mine doar cand am tinut poza la avatar cu un alt baiat. ce sa fac? sa il mai caut sau sa il las asa? nici nu pot sa il las asa fiindca tin foarte mult la el si m ar durea. Un sfat mi ar fi de mare ajutor! Fundita love struck

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic sa fiti prieteni buni si sa va vedeti fiecare de viata voastra. Iar daca in viitor se iveste ocazia pentru mai mult, adica sa va puteti intalni in fiecare zi, atunci puteti incerca mai mult, daca vreti amandoi.

| Just4FunHD a răspuns:

Pai nu poate fi vorba de renuntare. Nu sunteti impreuna sau nu ati fost niciodata. Aici e mai degraba vorba de (re)cucerire. Amandoi ati gresit. Niciunul nu ati facut pasul. Poate nu te mai baga in seama ca te priveai ca facand parte dintr-un cuplu. Daca l-ai prins ca statea pe invizibil puteai sa il tachinezi. Daca ai facut mult mai mult de atat poate l-ai speriat.
Tu trebuie sa il faci sa se (re)indragosteasca mai mult de tine. Stabileste o intalnire si spune-i clar ce vrei. Sau renunta definitiv la el pana se va ivi o alta ocazie de a fi impreuna. Daca il cauti ii dai controlul. Daca renunti se va intreba de tine si vei detine tu controlul.
Eu spun ca un mesaj in care sa scrii simplu "Trebuie sa vorbim "ar putea relansa totul. De acol poti stabili intalniri si analiza situatia sau poti pune capat daca nu iti raspunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi sunteti gelosi pe mess? chatterbox sa inteleg ca este baiatul din Pitesti nu? daca intr-adevar ar tine la tine de ce nu vine sa va intilniti in Bucuresti, eu asa m-as comporta cu o fata care mi-ar stirnii interesul, cred ca converseaza cu tine pe mess din lipsa de altcineva, scuze daca am fost mai acid dar asta e parerea mea