| Alina09 a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 4 luni printr-o prietena comuna. Problema este ca nu este din acelasi oras cu mine, dar este aproape totusi. De cand ne am cunoscut, am vorbit in fiecare zi si ne intelegeam super, el ma baga in seama mereu pe messenger si totul a fost ok. A venit si de cateva ori in oras la mine si ne am intalnit si chiar dadea dovada ca tine la mine cum imi spunea. Noi nu suntem impreuna intr un fel sau altul, dar suntem extrem de gelosi unul pe altul cand vine vorba de alta fata sau alt baiat. Problema e ca de 2 saptamani nu mai ma baga in seama deloc. Odata l-am prins ca era pe inv si statea de vba cu alta. Imi spune ca nu vrea sa renunte la mine, nici eu nu vreau sa il las asa usor, fiindca chiar tin la el. Acum ce sa fac, el nu prea ma mai cauta, nu prea mai vorbeste si mentionez ca nu ne am mai vazut de o luna si ceva. Eu tot intru la el, si el ma saluta, a mai intrat si el de cateva ori la mine doar cand am tinut poza la avatar cu un alt baiat. ce sa fac? sa il mai caut sau sa il las asa? nici nu pot sa il las asa fiindca tin foarte mult la el si m ar durea. Un sfat mi ar fi de mare ajutor! Fundita

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Mai, relatiile la distanta nu vor functiona niciodata!
Intotdeauna te vei simti geloasa, nu veii stii daca e cu altcineva in momentul cand vorbeste cu tine la telefon, te vei simtii ciudat...si dupa vei exagera in fata lui ca tu nu stii ce face...
Te inteleg ca te doare, pe toti ne doare dar trebuie sa faci sacrificii si sa mergi mai departe. Uital, incearca si va fi mai bine, interziceti sa te mai gandesti la el, chiar daca pare absurd poate functiona...Succes!:*:*:*

2 răspunsuri:
| teroalex008 a răspuns:

Incearca sa vb cu el si sa il intrebi de ce se comporta asa.

| pitica_6943 a răspuns:

Pai, ca sa vezi, stii si eu am cunosct un baiat care e din alta localitate dar e aproape toturi si tinem legatura aproape zilnic adica sms-ur sau ma suna sau ne dam doar bipuri in semn ca nu ne-am uitat, mess el nu are, eu da, dar sper ca va avea si el, ma rog sa nu vb de mine, ce ar trebui sa faci? simplu :
1:nu mai pune poze cu alt baiat la avatar
2.intalnestete cu el si discuta
3.intereseazate de el afla tot ce poti inclusiv daca are pe cineva haide ca daca esti fata de treaba reusesti
4.contacteaza-l tu mai mult si vorbeste cu el daca el nu o face nu il lasa balta daca te doare
5. daca afli ca are pe altcineva sau posibil place pe altcineva cauta altul si next. uita-lwinking