| Alina09 a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 4 luni printr-o prietena comuna. Problema este ca nu este din acelasi oras cu mine, dar este aproape totusi. De cand ne am cunoscut, am vorbit in fiecare zi si ne intelegeam super, el ma baga in seama mereu pe messenger si totul a fost ok. A venit si de cateva ori in oras la mine si ne am intalnit si chiar dadea dovada ca tine la mine cum imi spunea. Noi nu suntem impreuna intr un fel sau altul, dar suntem extrem de gelosi unul pe altul cand vine vorba de alta fata sau alt baiat. Problema e ca de 2 saptamani nu mai ma baga in seama deloc. Odata l-am prins ca era pe inv si statea de vba cu alta. Imi spune ca nu vrea sa renunte la mine, nici eu nu vreau sa il las asa usor, fiindca chiar tin la el. Acum ce sa fac, el nu prea ma mai cauta, nu prea mai vorbeste si mentionez ca nu ne am mai vazut de o luna si ceva. Eu tot intru la el, si el ma saluta, a mai intrat si el de cateva ori la mine doar cand am tinut poza la avatar cu un alt baiat. ce sa fac? sa il mai caut sau sa il las asa? nici nu pot sa il las asa fiindca tin foarte mult la el si m ar durea. Un sfat mi ar fi de mare ajutor! Funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Buna Alina! Stii cum sunt copii aia mici cand primesc o jucarie noua, o arunca pe cea din mana chiar daca i-ai oferit-o de 5 min inainte sa i-o dai pe cealalta, asa si el.Probabil a dat peste o persoana noua... si daca ea se va dovedi ca nu e mai frumoasa ca tine ca persoana o va lasa si se va intarce singur la tine, tu nu trebuie sa faci nimic.Saluta-l ca si pana acum, vorbeste-i la fel.

1 răspuns:
| IoNyX a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar fi bine sa pastrezi o relatie buna cu el (de amicitie). Prea multe sanse pentru o relatie nu cred ca exista, iti spun din proprie experienta.Incearca sa-l uiti si sa fii cu alt baiat care este mai aproape de tine(relatiile la distanta nu tin). Sper sa-ti fie de ajutor sfatul meu si sa nu fi dezamagita. te pup.