| poesia a întrebat:

Am cunoscut un baiat el e din alt oras suntem impreuna chiar daca ne-am vazut doar de 3 ori ne-am indragostit unul de altul.El sta intr-un oras mai mare, si vreau sa merg si eu acolo sa caut de munca, si am stabilit sa locuim impreuna, pentru ca si el are de gand sa se mute de la ai lui, si oricum eu trebuie sa caut chirie. deci am zis sa facem asta, si daca nu merge asta e.Voi credeti ca e gresit? ca e prea repede?

Răspuns Câştigător
| mary4048 a răspuns:

Hmm..cam repede, dar daca tot o faci stabiliti niste reguli, mai ales pe partea financiara.Intr-o relatie fiecare vine cu partea lui, de aceea trebuie sa stabiliti asta, pantru ca nici tu sa nu te simti intretinuta, dar nici sa-l intretii. Eventual puneti la comun ceea ce castigati si socotiti tot impreuna cum ii cheltuiti. Daca va iubiti cu adevarat si va respectati reciproc, e posibil ca relatia sa mearga.Si un sfat... daca ceva nu iti place la el, nu incerca sa-l schimbi, fiindca nu vei reusi..in general asta e marea greseala pe care o fac oamenii.Iti doresc succes!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ganditi-va mai mult la asta, macar vreo 5-6 luni. laughing
Sa-ti dau niste motive: prima ar fi ca socoteala de acasa se poate sa nu se potriveasca cu aia din targ. Toate sunt bune si frumoase acum, ca inca nu v-ati calcat pe bataturi, da' mai tarziu nu se stie ce-o sa fie. Alta este ca, chiar de-or fi toate bune si frumoase intre voi, este foarte greu sa iti gasesti ceva de lucru, si chiar de gasesti nu vei fii platita bine. Nu stiu de o sa va ajunga de chirie si de cheltuieli, daramite de altceva. Deci o sa ajungeti sa apelati iar la parintii vostri, si ei vor fi nevoiti sa faca cheltuieli si mai mari decat pana acum.

| mona a răspuns:

E prea repede dar voi decideti ce faceti

evenso
| evenso a răspuns:

Dupa 3 intalniri nici macar dragostea nu e sigura inca, mai ales ca sa te muti in acel oras pentru el.
Trebuie lasat timp pentru toate, cunosti vorba?
Graba strica treaba!

| neutrino a răspuns:

E prea repede pentru ce? Era bine daca mentionai si varsta voastra.

| AndyLavy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa stati o perioada impreuna, de exemplu pe perioada verii. macar doua trei luni, sa vedeti cum va intelegeti si daca totul merge bine, de ce nu? mai bine sa faci ceva si sa iti para rau mai tarziu, decat sa nu faci si sa regreti toata viata ramanand cu intrebarea "cum ar fi fost?". eu am patit ceva asemanator, insa eram destul de mica. dragostea exista chiar si atunci cand te vezi rar. acum depinde de cat tiimp sunteti impreuna, si de caraterele voastre, insa nu este imposibil. trebuie doar sa fiti in de ajuns de maturi incat sa stiti cum sa faceti o relatie sa mearga.
succes!

| Schatzyyyyy a răspuns:

E repede! Nici macar nu-l cunosti indeajuns,ca sa potii fi sigura ca te poti muta cu el! Mai asteapta, pana il cunosti bine, sa nu faci vreo greseala, apoi sa-ti para, rau

| Anonymous112 a răspuns:

Da. e prea repede.

| aaaandreeaa a răspuns:

Trebuie sa afli mai multe despre el spionaj ceva ca sa te asiguri ca nu se vede cu alt cineva relaiile de la distanta nu merghappy