| SnoopyDog a întrebat:

am o mare problema... eu sunt un baiat care se indragosteste repede si ii trece tot asa...dar in ultimele 5 luni s-a intamplat cv am cunoscut o fata pe facebook de cand am vazut-o m-am indragostit de ea nu am avut curaj sa vb deloc cu ea pana in aceasta seara cand mi-am luat inima in dinti si am vb cu ea conversatia a fost ok. deci dupa prima convorbire, ea a avut incredere sa-mi dea nr a vb frumos eu cred ca e un inceput bun. Vreau doar sa stiu cum sa continui (Tin la aceasta fata enorm crying ) ce trebuie sa fac, pas cu pas, trebuie s-o iau usor sau sa-i spun totul o data? Am uitat sa va zic am anuntat ca am cunoscut-o pe facebook si sa nu se interpreteze gresit avem scolile in acelasi oras big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca-i spui totul dintr-o data o vei speria si risti sa o pierzi!
Continua sa vorbesti cu ea,civilizat si fara sa-ti tradezi sentimentele,arata-i doar simpatie,tot mai multa, si incearca,in vreo saptamana sa o inviti undeva,la un film,o pizza,o ciocolata calda, la patinaj...
Si, in functie de acceptul sau refuzul ei, de felul ei de comportament si reactie, sa inaintezi cu pasi mici.
In curand vine 14 februarie si,desi nu cred in sarbatoarea asta,va fi un moment bun sa-i poti face cadou o floare si o declaratie de dragoste,toate se petrec atat de repede in ziua de azi!
Orice ai face insa, nu te grabi si nu marturisi tot, pastreaza ceva si pentru tine!
Foloseste-ti si mintea si inima, poate ca norocul va fi de partea ta, ti-l doresc din tot sufletul!happy

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pe facebook, toti baietii sunt lei. Invit-o la un suc, la un film etc si dupa aceea fa-ti planuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca nu te-ai indrogostit de tine.
"Mama ce tare sunt ce trul ce muschi am..." big grin

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Categoric trebuie sa le iei pas cu pas daca ii spui totul odata poate se sperie, deja ai un avantaj pentru ca ai numarul de telefon deci ai putea sa incerci sa vorbesti cu ea prin mesaje sa incerci sa descoperi ce ii place si apoi sa o surprinzi cu surpriza perfecta dupa o perioada de timp invit-o la un suc un film si acolo poti sa ii spui ca o placi (bine nu astepta sa treaca luni aproximativ o saptamana maxim doua)si vezi cum reactioneaza ea si in functie de reactie poti sa iti dai seama daca si ea chiar te place, iar dupa nu pot sa iti sa-ti dau sfaturi pentru ca din punctul meu de vedere trebuie sa lasi lucrurile sa vina de la sine

| SyndicateX a răspuns:

Esti un prost nu ai cum sa te indragostesti de o persoana pe care nu o cunosti si cu care ai vb pe doar pe net.

| SnoopyDog explică (pentru SyndicateX):

Esti u un prost ca eu stiu fata asta dar nu am avut tangente dar cand am visat-o nu stiu cum si de atunci m-am indragostit de ea... am cerut sfaturi nu parerile cretinilor

| SyndicateX a răspuns (pentru SnoopyDog):

Asa crezi tu ma copile ca te-ai indragostit nu ai cum sa te indragostesti de fata daca nu sti ce fel de persoana este, daca te atrage din punct de vedere fizic nu inseamna ca te-ai indragostit. Nu sti tu inca ce inseamna sa te indragostesti.

| SnoopyDog explică (pentru SyndicateX):

Poti intra in mintea mea? poate ca o plac mai mult dar acum chiar mi s-a pus pata doamne straight face

| Auroree a răspuns:

Roago sa va intalniti ca sa o cunosti mai bine. dar asigurate lumea e plina de pedofili si nenorociti care se pot ascunde in spatele unei adrese

| SnoopyDog explică (pentru Auroree):

Nu e pedofil nici vorba am uitat sa precizez e o fata cuminte....cam rusinoasa putin genul meu suntem aceeasi zodie (Taur eu is mai mare cu 11 luni si 27 zile) nu sunt un tocilar fraier care se indragosteste asa dar fata asta are inocenta frumusetea care nu am mai vazut-o la vreo fata si cand zic inocenta nu e de rau.

| Saw3Danny a răspuns:

pai daca ti a dat nr e clar ca e interesata de tine deci nu ai dc sa iti faci griji, incearca sa mai vb cu ea si invit-o la un suc smd te descurci tu bafta!

| SnoopyDog explică:

Cine zicea ca romanu nu ajuta? sunteti super de treaba va multumesc si am sa tin cont de sfaturi happy daca cel de sus o vrea sa fim impreauna o sa fim