| Sara2 a întrebat:

Am cunoscut un tip pe internet, e in Germania la munca, in ianuarie vrea sa vina sa ne cunoastem, parintii mei nu vor sa auda de asa ceva, au zis nici sa nu ma gandesc sa ma intalnesc cu el ca prea multe s-au intamplat in ultimul timp ca daca imi prinde telefonul si raspunde unu din ei il face la telefon de nu o sa ii mai trebuiasca lui sa vorbim niciodata sad, noi 2 vorbim tot timpul, ma suna, vorbim pe internet, ne vedem pe web, ce spuneti? e o greseala sa ne intalnim? mie imi place foarte mult de el si lui de mine, daca credeti ca e in regula cum sa ii fac pe ai mei sa ma inteleaga? sau dati-mi un sfat cum e mai bine sa fac

10 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu spui nişte chestii. Câţi ani ai şi câţi el?

Dar trecând peste, eu ţi-aş recomanda să te vezi cu el. Dar primele întâlniri în spaţiu public. Dacă vezi că e un om ok atunci îl poţi prezenta şi părinţilor.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De obicei consider ca parintii pun prea mult lesa pe copii, dar in cazul tau au dreptate, in spatele unui utilizator dragut, cumsecade, bun, se ascunde un nebun/pedofil/traficant.proxenet care ar putea sa iti faca rau, cel mai bine este sa stergi utilizatorul respectiv. ai vazut cate cazuri de fete violate si omorate din cauza ca s-au intalnit cu oameni pe care i-au cunoscut de pe net? ai grija, nu e de joaca

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Germnaia zici? il cheama cumva robert tanase?

| frostxtq a răspuns:

Te sfatuiesc sa asclti de parintii tai, nu intotdeauna oamenii de pe internet sunt asa cum par. Putine astfel de relatii rezista. Poti sa te intalnesti cu el sa vezi cum e, daca se ridica asteptarilor tale, insa gandeste-te ca va fi o relatie la distanta. happy

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

,,Legaturile,,astea amoroase de pe net au dus de destule ori la necazuri pentru fete. Daca tine mortis sa te vada invita-l acasa la o discutie cu parintii.Una e web-ul si alta,, originalul,, in carne si oase.

| Inspiration a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca nu ai de gand sa pleci la el dupa aia, nu ai decat. Iti trebuie tie relatie la distanta? Nici macar nu-l stii de ce e in stare, de fidelitate sau iluzii proaste.

| Irina36 a răspuns:

As fi de parere ca ar fi cel mai bine sa rupi orice legatura cu el. Parintii tai iti vor binele indiferent de situatie. Treaba e ca tu de fapt nu.l cunosti pe el, chiar daca vorbiti voi mai tot timpul, si in plus sa spumem ca va intalniti si ca va placeti si horati sa incepeti o relatie, mai bine nu ca el va pleca inapoi su tot singura ai sta.Nu.ti complica viata, alege ceea ce este cel mai bine pentru tine, gandeste.te ca o viata ai si care se duce cam repede.

| LunaDeLoveBadxx a răspuns:

E normal ca parintii tai sa-si faca griji pentru tine, adica, mna, cate nenorociri se intampla.Te-as sfatui sa-ti asculti parintii, oricum daca ai ajunge sa te vezi cu el cu siguranta o sa-ti propuna sa mergeti in Germania.