| Cristian_Emil_1994 a întrebat:

Salut Internautilor, as vrea un sfat si am zis sa va intreb pe voi.
Am cunoscut o fata pe strada intamplator, m-a intrebat daca stiu o cofetarie apoi eu m-am oferit sa mergem impreuna altadata sa mancam o prajitura si i-am luat adresa de Fb. Asta s-a intamplat acum o luna jumate si de atunci vorbesc cu ea aproape in fiecare zi dar de fiecaredata cand ii propun sa ne vedem ma refuza frumos si imi spune ca nu vrea o relatie acum ( tin sa precizez ca eu vreau doar sa ma intalnesc cu ea sa o vad si sa ne cunoastem cu gandul la o posibila relatie), cu toate astea ea imi raspunde de fiecare data si vorbeste cu mine. Ce sa inteleg eu din asta si oare are rost sa mai insist?

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate a trecut prin ceva greu recent si nu e pregatita.
Nu stiu, mai insista, spune-i sa iesiti mai multi, nu doar voi doi, poate vrea asa. Eu aveam in oras o sala de jocuri(biliard, darts, tenis de masa) si era super sa merg acolo cu cativa baieti si cateva fete.
Intreab-o ce ar vrea ea sa faca sau daca tot vorbiti si spui ca e deschisa, atunci cand stii ca e afara du-te dupa ea, nu cred ca o sa fuga cand te va vedea.

| Caro34 a răspuns:

Si de ce ma rog nu ii spui motivul pentru care vrei sa o intalnesti? Poate ea se gandeste ca o vrei deja la patut si nu-i pregatita pentru asta! Fii deschis cu ea, daca vrei o relatie frumoasa si sincera cu ea; altfel vei ramane cu o 1000 de intrebari fara raspuns adevarat! Numai bine!

| Cristian_Emil_1994 explică (pentru Caro34):

Ea este foarte deschisa, vorbeste foarte deschis cu mine si eu la fel, stie ca imi place de ea mult de cand am vazut-o si ca nu vreau sa ma intalnesc din alt motiv, nu i-am facut nici o propunere indecenta sau ceva, doar ca nu inteleg de ce vorbeste cu mine daca nu vrea nici macar sa ne intalnim, refuz sa cred ca este doar din bun simt

| Caro34 a răspuns (pentru Cristian_Emil_1994):

Ai rabdare cu ea, daca ai sentimente pentru ea! Poate a mai fost cu cineva si a ranit-o; fetele / femeile au mereu mai multa nevoie de timp pana-si revin. Numai bine!

| Pool77 a răspuns:

Aaaaaa, sunt singurul care ii dadea cu jet de mult?
Daca ai invitat-o de mai multe ori si fiecare invitatie s-a terminat cu un refuz, nu e clar ca nu doreste nimic de la tine?
Spune-i ca vrei sa iesi cu ea doar ca si prieteni si ca vrei s-o cunosti, daca se termina cu un refuz e clar, ii dai cu jet si aia e, cauti alta.
De ce iti raspunde? Are nevoie de o roata de rezerva, in cazul in care nu-i reuseste lipeala cu actualul esti bun si tu pe urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mai are rost sa insisti, daca nu vrea asta e