| Roxx4you a întrebat:

Salut big grin. Am si eu o mica problema, ceva legat de un baiat. Mie imi place mult de un el, de cateva luni si a aflat(nu recent, stie de ceva timp asta). Si 2 colege ale mele cica au vorbit cu el(mai demult, prin februarie-martie) si le-a zis ca nu ma place, insa el nu prea mi-a dat de inteles asta. In primul rand mi-a dat un martisor. in al doilea rand, nu a venit la mine sa-mi zica, sa afirme sau sa infirme faptul ca nu ma place si atunci cand am vorbit cu el si i-am zis si eu ca-l plac, nu a zis ca nu ma place si banuiesc ca daca era asa, imi zicea si nu ma lasa sa-mi fac sperante aiurea straight face. el pare genu' mai timid asa, ca nu prea ma privea in ochi, se uita numai in jos cand am vorbit cu el desi de la distanta ma priveste si ma analizeaza din cap pana-n picioare. Se uita mai tot timpul la mine si nu stiu ce sa mai cred. Eu gandesc asa mai pesimist, ca nu ma place si mai bine sa-mi iau gandul de la el insa uneori am indoieli...:-s. Chiar am nevoie de niste pareri...thanks a lot! funda

Răspuns Câştigător
| Diaa_8436 a răspuns:

Pff si uh le numesti p alea prtenestraight face
d unde tii ca nu mint
straight facedaca zici ca e genul imi timid pei atunci incearca sa faci tu primul pas fa rost d id d messenger sau daca il ai happyspune`i ce simti pentru el ca adev si ca ai vrea sa fii ca el
si ce daca esti fata
laughing)
poti face uh primul pas
fii pesimista
happydaca zici ca te examineaza din cap pana in picioare e clar baiatu` simte ceva ceva pentru tine
straight facedaca ti-a mai dat si martisor
ce mai vrei
...bft
:'xpooopiki

3 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Da pai e clar ca te place dar automat daca este sentimentalist>timid (cred ca maj. care sunt timizi sunt si mai sentimentalisti asa...) automat ca nu iti spune! Dar iti da semne (cea ce s-a intamplat) acum tu trebuie sa faci primul pas, si eu sunt mai timid asa si sentimentalist, dar incerc sa par dur sa nu fiu calcat in picioare si am si eu indoieli alea alea poate si el o crede ca nu-l placi si etc stuffhappy give a try oricum nu mori nu? Fa-ti curaj si intreaba-l daca ar vrea sa fiti impreuna! bafta.

| Alycaaaa a răspuns:

Daca a sps ca nu te place chiar nu te place. Crede-ma mananc aceeasi paine. chiar daca ti-a dat martisor nu inseamna ca te place si daca nu ti-a zis in fata cu nu te place probabil ca nu a vr sa te placa sti ca de obicei cand uh crezi ca un baiat te place de fapt nu te place.

| Aditza333 a răspuns:

Te place, fa tu primul' pas.