| anonim_4396 a întrebat:

:* Ce părere aveți despre a face sex cu fostul care totodată a fost şi primul? Sunt în situația asta, nu mai suntem impreuna de vreo 6 luni, el a vrut sa o mai facem dar l-am refuzat de fiecare data pentru ca mi se pare putin un lucru facut de o fata fara demnitate. De cand ne-am despartit eu nu mi-am mai facut iubit( sex nici atat) si nici el din cate stiu, dar stiu ca are cateva fete pe care le cheama ca sa faca sex. De cateva zile ma gandesc sa-l bag eu in seama si sa-i propun sa iesim si daca o sa-mi zica iar sa o facem sa accept. Pentru ca parca simt nevoia si nu pot sa ma gandesc sa o fac cu altul, mi se pare ciudat aşa. Ce părere aveti? Nu gen sa ma injosesc. Ma gandesc si ca poate am o sansa sa ne impacam desi m-am despartit de el. El era foarte gelos si nu cred ca o sa ma creada cand o sa-i zic ca nu am mai facut-o cu nimeni..Cand mi-a propus la vreo 2 luni de la despartire i-am zis ca n-am nevoie, ca mi-e bine asa si mi-a spus pe un ton asa " ti-ai gasit alta ****?" Replica care m-a facut sa ma gandesc ca poate totusi l-a deranjat ca nu vreau si ca exista posibiltatea sa ma culc cu altcineva. Ar fi putin ciudat sa ii zic eu acum dupa ce l-am refuzat de 3-4 ori. Cand ne-am despartit mi-a propus sa ramanem un fel de "prieteni cu beneficii" macar. Un sfat, va rog, pentru ca nu stiu ce sa fac ..nu vreau sa ma injosesc dar imi si doresc pe o parte pentru ca parca simt nevoia. Am 17 ani jumatate.

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Eu nu iti recomand sa faci asta. Nu cred ca mai tarziu vei fi mandra cu ce ai facut
Ce a fost intre voi a fost si gata, asta e, s-a terminat
Trebuie sa treci peste si sa lasi in urma, doar atunci vei putea sa tii la altcineva si iti vei dori sex cu altcineva
Sa te agati de orice speranta ca sa fii cu el nu e solutia.(ai spus ca te gandesti ca ai o sansa sa te impaci cu el)
Lasa-l in pace, el acum vrea doar sex, stie ca de la tine poate obtine, profita de faptul ca a fost primul pentru tine. Are altele(cum tu ai spus) pentru asta.
Eu cred ca exista si posibilitatea un prietenii cu beneficii, dar nu dupa o relatie de dragoste.
Replica aia pe care ti-a dat-o el mi se pare lipsita de respect, asa ca nu te lasa injosita nici de cuvintele nici de faptele lui. Daca iti mai spune ceva de genul spune-i ca nu e problema lui si ca ai trecut peste ce a fost, nu e nevoie sa va invartiti in cerc
tine minte: primul este doar primul! nu ar trebui sa fie si singurul. dupa el o sa mai vina si altii

daca mai ai nevoie de sfaturi da-mi mesaj pe privat. si eu am tot 17 ani si la un moment dat am fost intr-o situatie asemanatoare cu a ta

| MidnightR a răspuns (pentru PikaPikaChuChu):

La asa o remarca, orice fata care se respecta si cu ceva creier l-ar da dracului.A facut-o curva mai mult sau mai putin.

| PikaPikaChuChu a răspuns (pentru MidnightR):

Ar trebui sa renunte la el.
Nu stiu sa se comporte cu ea dar sex stie sa ceara
Bine macar ca l-a refuzat pana acum, l-a mai pus cu botul pe labe(sau laba?)

| MidnightR a răspuns (pentru PikaPikaChuChu):

E decizia ei. Daca o mananca atat de rau, sa-si ia un vibrator.Nu trebuie neaparat sa devina material de sex pentru ala, daca se respecta, binenteles.

Doar sa nu o vad dupa ca se plange pe TPU.

29 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Dupa replica aia ar fi trebuit sa te simti jignita si contrariata de nesimtirea lui, nu sa iei in calcul posibilitatea de a mai face sex cu el.
De ce ai vrea sa te impaci cu un asemenea om?
Eu cred ca fetele alea pe care le cheama el ori nu exista, ori il refuza ori sunt de cea mai joasa speta. Sau pur si simplu vrea sa isi demonstreze siesi ce mascul e el ca te poate avea si dupa ce v-ati despartit. Ba mai mult, tu nici nu ai mai facut-o cu altcineva de cand v-ati despartit, pentru ca tu stai si plangi dupa el, sperand la o noua sansa.
Atunci cand ai luat decizia de a-ti incepe viata sexuala la varsta asta si aflandu-te intr-o relatie deloc serioasa, trebuia sa fii constienta de faptul ca exista multe sanse sa va despartiti, iar tu trebuie sa fii capabila sa iesi din relatia asta cu capul sus si sa treci peste in momentul in care ea s-a terminat. Adica sa mergi mai departe.
Dorinta sexuala nu ar trebui sa fie mai puternica decat respectul de sine.

| RAY a răspuns:

Sexul e o nevoie umana, nu inteleg de ce sexul e ceva imoral? Daca asta simti fa chestia asta, protejeazate mereu, banuiesc ca un baiat frumos care face ce trebuie la varsta lui sex cu cat mai multe, sexul nu trebuie sa presupuna o relatie de iubire

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se practica metoda "fostul".
Insa daca el face sex si cu alte fete, si iti scoate tie ochii ca ai putea avea pe altul, nu mai e corect.
Daca te culci o data cu el, nu se intampla nimic. Dar daca o sa-ti ceara in continuare asta, nu ii da unda verde de fiecare data. El stie ca tu esti ca si a lui, nu ajung alti baieti la tine, insa pentru el esti... Una din cele cu care se culca.

| vocea a răspuns:

Odata ce te culci cu mai multi barbati deja expiri, cu fiecare penis bagat in vagin si moral si fizic, acum vorbeste trupul dar mai incolo o sa regreti fiindca iubita mea barbatul vrea doar **** doar ce ai tu in pantaloni daca vrei asta fa-o fara regrete ai doar o viata, dar cauti unul care merita

| seth2016 a răspuns:

>> prieteni cu beneficii

Foarte bine. Sexul e sanatos. Pana si RAY zice asta happy

| RAY a răspuns (pentru seth2016):

Stiinta spune asta, asta s-a dovedit din studii, dar nu uita ca omul nu e robot si se poate atasa de cineva emotional sa vs suferi din iubire, eu personal da as face sex cu cineva o data atat ca apoi da iubirea in mine sa spun asa, nu vrei sa ma vezi pe aici cu intrebari lacrimogene

| seth2016 a răspuns (pentru RAY):

Ohne Rammstein happy.

| RAY a răspuns (pentru seth2016):

Warum?

| seth2016 a răspuns (pentru RAY):

Darum! happy

| seth2016 a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru seth2016):

Du kannst weinen jetzt oder du kannst tanzt

| MidnightR a răspuns:

Aha,deci el cheama fete la el sa faca sex dar iti faci tie gura mare pentru aceeasi posibilitate.
Mare om.
Puteti ramane prieteni cu beneficii, mai mult ma indoiesc.

| ambicio a răspuns:

Nu recomand asa ceva, o sa ai amintiri urate în viitor și o sa te înjosești prea mult. Eu una nu as putea trai cu așa ceva pe conștiința; cat despre el mi-am format o părere foarte nașpa. Lasă-l în pace ca e nașpa rău, meriți ceva mai bun!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru ambicio):

De ce s-ar injosi facand sex? straight face Si de ce ar merita ceva mai bun pentru simplul fapt ca exista sau ca e fata? Ma mir cand vad la ce mentalitate a ajuns lumea asta.

| ambicio a răspuns (pentru FaraNume1245):

Consider că am o gândire buna.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru ambicio):

Consideri, dar nu ai o gandire buna. Daca tie ti se pare ca facand sex te injosesti sau ca meriti ceva mai bun doar pentru ca existi sau ca esti fata, esti ipocrita.

| ambicio a răspuns (pentru FaraNume1245):

Merita ceva mai bun deoarece băiatul și-o trage cu altele și are pretenția sa se mai culce și cu ea nefiind într-o relație, fata având doar 17 ani jumătate.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru ambicio):

Si totusi, de ce ti se pare ca facand sex te injosesti?

| ambicio a răspuns (pentru FaraNume1245):

După va întrebați de ce fetele sunt cur*e....normal dacă le îndrumați astfel... sad

| FaraNume1245 a răspuns (pentru ambicio):

Una e sa fii cur*a si alta e sa crezi ca e bine sa faci sex doar in noaptea nuntii ca altfel te "injosesti".

| RAY a răspuns (pentru ambicio):

Curva =aia care se f cu tine pe banii, tarfa e aia care isi bate joc de sentimentele tale, fata nu are iubit nu isi bate joc de nimeni e libera sa faca sex cand vrea ea cu cine vrea ea nu inseamna ca e imorala

| Axde a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic pentru ca sunt in aproape aceeasi situatie, doar ca inca nu ne-am despartit, dar si eu m-am intrebat de multe ori ce as face dupa ce m-as desparti de el. La fel ca tine nu as mai vrea sa fie altul, dar nici sa ma ia drept obiectul lui sexual nu vreau.
Eu una nu cred ca l-as refuza, din cat ma cunosc, pentru ca omul are nevoi cum zicea cineva mai sus, dar nu m-as simti bine nici ramanand blocata in trecut. E foarte complicat, de aia mie imi pare rau ca mi-am inceput viata sexuala fiindca inainte imi era bine cum eram.

| zazaza2016 a răspuns:

Nu recomand! Atât timp cat nu aveti o relatie, tu esti doar un obiect sexual pentru el, unul cu care se distrează in fel si chip. Presupun ca te supune si la perversiuni ca na, stie cum sta treaba.

| emanuela222 a răspuns:

Fa sex cu el. Si încearcă să-l saruti si sa ii zici cuvinte de iubire si de dor. Siaratai ca te simti bine cu el si in timp ce o faci spune-i ca iti era dor sa simti asta!