| DoubleL a întrebat:

Buna am 16 ani ( aproape impliniti) si nu am avut inca o prietena. In ultima vreme ( de cand am intrat la liceu, septembrie 2009) am inceput sa ies cu colegii la plimbari prin parcuri, iesiri la biliard, la un suc, ca intre prieteni, dar nu am reusit sa gasesc o fata pe care sa o plac si care sa ma placa. Pur si simplu nu reusesc sa-mi fac o prietena. Problema e ca majoritatea colegilor/prietenilor mei au prietean/a si eu ma simt mai diferit, mai jenant si-mi trece prin cap gandul " sunt un ratat si nu sunt in stare sa-mi fac o prietena ca ei ". Am ajuns sa-mi doresc aproape orice fel de fata doar ca sa fie prima mea prietena. Ma gandesc ca inceputul e mai greu. Defectele mele majore in problema asta ar fi timiditatea fata de fete in special, si faptul ca nu arat de invidiat sunt inalt (1.80) si putin plinut ( bine facut mai bine zis, 90 kg). Ce ar trebui sa fac pentru a nu-mi mai framanta creierul cu ideea "Nu o sa am niciodata o prietena"? Si cum as pute-a sa-mi fac una?

Răspuns Câştigător
| validana a răspuns:

Stai linistit.Asta i se intampla oricui.Asa ca nu fi suparat! Iti spun eu din propie experienta ca mai bine stai singur decat sa-ti gasesti o prietena care sa isi bata joc de tine si te sentimentele tale.In ziua de azi greu mai gasesti fete si baieti care sa isi doreasca o relatie de lunga durata! Dar daca chiar iti doresti o relatie cu o fata incearca sa fi mai indraznet! Lasa timiditatea la o parte, pentru ca daca esti timid nu o sa reusesti nimic in viata! Mult succes!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu conteaza atat de mult aspectul fizic, cat atitudinea. Ori spunandu-ti de atatea ori in minte ca esti un ratat ai ajuns sa crezi astaoh go on
Normal ca iti vei gasi o prietena.Trebuie doar sa ai grija pe cine alegi.Si nu mai pune la suflet ce zic altiihee hee

| Libelle a răspuns:

Sa devii foarte bogatlaughing glumesc .pune sh tu o poza cu tine poate cunosti fete lasati idul da nr de telefon sh nu mai fi timid pentru ca in zilele noastre fetele sunt cu tupeu sh nu le impresioneaza unh papa lapte.nu cauta iubirea totusi laso pe ea sa te caute

| Libelle a răspuns:

Sa devii foarte bogatlaughing glumesc. pune sh tu o poza cu tine poate cunosti fete lasati idul da nr de telefon si nu mai fi timid pentru ca in zilele noastre fetele sunt cu tupeu si nu le impresioneaza unh papa lapte.nu cauta iubirea totusi las-o pe ea sa te caute

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

POi trebuie sa astepti si uh putin... Dac` iti plece o fata du-te si spune`i in fata cu tupeu...CAci acum nici unei fete nu`imai plec baietii timiziilaughing.

| elenaps a răspuns:

Ce e al tau e pus deoparte!