| riordache a întrebat:

Am doua intrebari:
Care este riscul unei sarcini daca iubitul tau introduce degetul cu lichid seminal in zona intima, nu foarte adanc, nu pana in vagin?
A doua intrebare: Anticonceptionalele pot influienta testul de sarcina? adica daca iese negativ e posibil sa fie fals negativ?

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

1. Destul de mare! 2. Se poate, dar de ce sa riscati?! Va e prea bine?! Folositi prezervativul! Fara pardon!

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Referitor la prima intrebare, riscul este unul mic deoarece spermatozoizii au nevoie de viteza pentru "a-si atinge tinta". Insa exista riscuri, mici, dar exista. Iar pentru a 2a intrebare, testele de sarcina nu sunt cele mai relevante intotdeauna, nu au acuratete 100%. Cel mai bine sa-ti faci 2 teste de sarcina, sa vezi daca ambele iti arata acelasi rezultat. Daca nu, te poti duce totusi la un control medical pentru un rezultat 100% corect. Succes!