| Alyssa169 a întrebat:

Am facut 2 teste de sarcina in care ambele au iesit negative. dar ciclul nu mi-a venit de 2 luni oare pot fi insarcinata? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca cea de-a 2 liniuta din cele 2 teste nu a fost activata, reiese cat se poate de clar ca in urina ta NU exista hormonul de sarcina hCG. In acest caz este exclusa orice posibilitate de a exista o sarcina chiar si ipotetica. Ar fi bine sa te prezinti la endocrinologie pentru a ti se efectua analizele complete in vederea determinarii cauzelor/motivelor care afecteaza si nu pemit ca activitatea glandelor endocrine sa fie normala si ce provoaca dereglarile hormonale care la randul lor deregleaza ciclul tau menstrual. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Danu55 a răspuns:

Totul e posibil.

| Carmenmaria14 a răspuns:

Administrezi un tratament? Ăsta ar putea fi cauza întârzierii menstruației. Mai bine mergi la ginecolog.