| UnicornRoz99 a întrebat:

Am făcut dragoste cu prietenul meu și mai mereu a ejaculat in mine, ne dorim foarte mult un copil. Am făcut doua teste însă au ieșit negativ. Stări de greață, somn, urinare deasa. sunt gravida? Gen trebuie sa aștept sa treacă 21 de zile ca sa îmi arate testul? Sau nu contează când îl fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuei sa astepti minim 21 de zile sa faci testul de sarcina!
Greata in sarcina nu apare mai devreme de 2 saptamani
Iar urinarea deasa, apare doar in ultimile luni de sarcina, cand sarcina apasa pe bvezica urinara.
Deci, ceea ce ai experimentat tu pana acum, nu sunt semne de gravida, posibil infectie alimentara, oboseala, stress samd

I

| corbulalbrosu a răspuns:

Testul de sarcina al carui rezultat sa fie 100% VALABIL, VALID si CORECT se poate efectua dupa trecerea a minim 21 de zile de la data OVULATIEI daca acesta este cunoscut, sau de la data ultimului contact sexual neprotejat si terminat cu ejacularea spermei in vagin. Mai devreme adica dupa trecerea a doar 11-12 zile de la aceleasi date/zile precizate mai devreme se poate face testul beta-hCG pe baza analizei de sange, efectuate intr-un laborator de analize medicale al carui rezultat este mult mai précis si mult mai sigur. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

NU ai femeie nici un simptom de sarcina!
Nu pricepi?