| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu a ejaculat de ceva ori in mine, ne dorim foarte mult un copil. Stări de voma aveam, urinam des, la baie aveam nevoie mai mereu, sânii mi s au întărit, dar când am făcut vreo doua teste mi au ieșit negativ. Trebuie sa aștept 21 de zile ca sa le fac? Sau pot sa le fac oricând?

Răspuns Câştigător
| Suki08 a răspuns:

Posibil sa fii insarcinata dupa simptone, da, se face dupa 21 de zile, sper sa ai norocul sa fii, si daca esti, sa ai un copil frumos si sanatos!

| anonim_4396 explică (pentru Suki08):

Dar eu nu știu cum sa calculez ca au trecut alea 21 de zile ca dacă mai mereu a ejaculat in mine.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

UN test de sarciuan corect se face DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex! Orice test facut inainte, va fi negativ si inutil, fiind facut cu mult timp prea devreme ca corpul sa poate transmite informatia la toate organele.

Retine!
Testul de sarcina cu urina, se face DUPA 21 de zile de la sex!
Testul de sarcina cu sange- facut la un laborator de analize medicale - se face DUPA 14 zile de la sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Testul de sarcina al carui rezultat sa fie 100% VALABIL, VALID si CORECT se poate efectua NUMAI/DOAR dupa trecerea a minim 21 de zile de la data OVULATIEI daca acesta este cunoscut, sau 21 de zile de la data ultimului contact sexual neprotejat si terminat cu ejacularea spermei in vagin. Mai devreme adica dupa trecerea a doar 11-12 zile de la aceleasi date/zile care au fost precizate mai devreme, se poate face testul beta-hCG pe baza analizei de sange, care se efectueaza intr-un laborator de analize medicale si al carui rezultat este mult mai précis si mult mai sigur. Multa sanatate!

| relian a răspuns:

Simptomele tale sunt normale, adica nu ca ai fi insarcinata, asa trebuie sa fie sanii sa se intareasca etc.Mai baga nu sta mereu sa verifici, tu munceste din greu si daca e sa fie va fi, sta deacu vai mi sau intarit sfarcurile, vai nu stu ma duc la baie laughing frate dar cei cu voi. Ceti trebuie tie teste nu vad. Faci teste de parca tiar fi frica sa nu ramai laughing tu daca vrei sa ramai dai inainte, lucreaza din greu si lasa testele.Cand o sa ramai atunci o sa stii ca nu vei mai avea menstruatie, simplu.Fa sex la 2 zile, unele femei nu raman asa de usor.Mai ales alea subtirele, fara coaspse, fara sunci pe ele. Vorbesc serios, cele mai mari sanse sa ramana insarcinate is femeile cu coapse si alea care au ceva grasimi pe undeva.Deci tu daca esti slaba trebuie sa bagi la greu poate si dupa un an. Daca nici dupa un an nu ramai mergi si consulta un medic, adica si tu si iubitu tau.Si vedeti daca ceva nu-i cum treb.Bafta si spor la lucru.

| Emilian65 a răspuns:

Testul concludent, pentru sarcina, se face la minim 21 zile de la ultimul act sexual. Deci mai așteaptă sa treacă 21 de zile.

| sofisis a răspuns:

Fereasca Sfantul...
Starile de voma vezi ca sunt date de un virus care circula.
Urinarile dese sunt date de o mica raceala sau de starea de frig.
Sanii cred ca ti se pare ca s-au intarit.
ORICE simptom de sarcina apare cam la 5-6 saptamani de la momentul instalarii sarcinii. Deci la tine e IMPOSIBIL sa ai simptome de sarcina. Garantat 100% sunt ori in capul tau, ti le creezi singura, ori au alte cauze.
Si inca ceva : urinarile frecvente apar dupa luna a 6-a, a-7 a de sarcina, cand copilul deja e mare si preseaza pe vezica.

| mihaidan43 a răspuns:

Daca te dor sanii pot sa iti dau un sfat. rasarit_s@yahoo.com