| Annna002 a întrebat:

Neata TPU!

Ne dorim mult un bebe. Trebuia sa imi vina cm pe 31, insa nu a aparut, ieri am facut un test...negativ, recunosc nu a fost facut la prima urinare. Si nici cm regulat nu am...insa in dimineata asta, inclusiv in momentu asta, am avut stari de greata de cum m-am trezit, varsaturi si in momentul asta starea de greata exista. Sa mai repet testul? Voi ce spuneti? Multumesc:*

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul menstrual este NEREGULAT, acea data de 31 Ianuarie NU poate fi considerate ca data sigura in care ar fi trebuit sa porneasca menstruatia. Din acest considerent se poate aprecia ca si probabilitatea ca rezultatul testului de sarcina efectuat sa fie corect poate fi pus la indoiala si din acest motiv testul trebuie repetat sau sa fie efectuat un test beta-hCG intron laborator de analize medicale al carui rezultat va fi incomparabil nai précis si probabil si corect. Starile deosebite descrise la final, nu reprezinta simptome de sarcina dintr-un motiv extrem de simplu, fiindca in acest moment al ciclului menstrual este IMPOSIBIL sa existe simptome de sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, repeta testul de sarcina după circa 21 zile.

| sofisis a răspuns:

Da, repeta-l. Sau du-te sa faci o ecografie.