| Deni_9122 a întrebat:

Am facut dragoste neprotejat cu prietenul meu pe 18 si cu doua zile in urma mi se terminase ciclu, el spune ca a fost atent si ca nu si-a dat drumul, insa pe 20 mi-a curs iar sange dar era mai maro si am luat repede o pilula pentru a 2 zi...nu stiu ce se intampla, mi-e frica sa nu raman insarcinata. de ce mi-o fi curs? e posibil sa raman insarcinata? am luat prea tarziu pastila? ajutati-ma va rog

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu încă sunt confuză. V-aţi luat după metoda calendarului şi a ejaculat, sau aţi folosit metoda coitului întrerupt?,, el spune ca a fost atent si ca nu si-a dat drumul" - Dar tu nu ai niciun cuvânt de spus, sau cum? Dacă scurgerea a fost maro şi în cantităţi mici, este foarte posibil să fie acea scurgere care apare în urma fixării sarcinii. Ai luat prea târziu pastila şi s-ar putea să apară complicaţii. Vizită la medicul ginecolog şi test peste 21 de zile.
Poate îţi e învăţătură de minte. Baftă!

| Roberta a răspuns:

Hmm, ai facut dragoste in perioada ciclului? si neprotejat? sti l ce pericole te-ai expus? sanse sa fi insarcinata pot fi, dar minore pentru ca atunci cand esti pe stop nu poti ramane, dar este foarte periculos in perioada asta, pentru diferite boli precum hepatita, etc. Mai bine ai face un test de sarcina.

| Iepurila a răspuns:

Fa-ti un test. Atat.happy

| 93Anna93 a răspuns:

Sa stii ca poti ramane insarcinata chiar daca el nu ejaculeaza in tine.

| Deni_9122 explică:

Da acea scurgere era maro si putina... si am luat pastila imediat, pe prospect scrie ca trebuie luata dupa 72 ore de la actul sexual. si nu trecusera decat 55 de ore ...nu e bine?