| Alonebs a întrebat:

Am 16 ani și am făcut dragoste neprotejat cu prietenul meu pe 28 iar perioada fertila e pe 30 oricum am luat pastila de a doua zi țin sa Menționez ca nu și.a dat "drumul" in mine întrebarea mea este: pot sa rămân însărcinată? Rog seriozitate

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu ti a dat drumul cum sa fi, fiti rationale si voi, femeia secolului 21 trebuie sa fie mai informata, mai rationala, mai inteligenta

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca perioada fertila urma sa inceapa peste 2 zile si nici sperma NU a fost ejaculata IN vagin, reiese ca formarea unei sarcini in asemenea conditii ar fi fost oricum aproape imposibila, probabil ca in proportie de peste 90-95%. Folosirea pastilei de a 2-a zi in aceste conditii a fost absolut INUTILA si reprezinta si o crasa IRESPONSABILITATE datorita faptului ca in mod constient ai decis sa-ti,, otravesti'' organismul stiind in mod sigur si care vor fi urmarile nesabuirii tale. Multa sanatate, fiindca in mod sigur vei avea nevoie de asa ceva!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastila de a doua zi, nu poti ramane gravida.

| sweetangels a răspuns:

Nuu, stai linistita. Ai luat si pastila, esti safe!