| Maria726 a întrebat:

Am facut dragoste neprotejat, nu a ejaculat in mine, si mi s-a zis ca nu am cum sa raman însărcinată fiindca mi-a venit si mentruatia si am facut si doua teste de sarcină, ambele au iesit ca nu sunt însărcinată.  Dar am niste simptome ciudate, am fost deranjata la stomac, mi-a fost rau, iar azi am început sa urinez des. Nu stiu ce sa mai fac, probabil am mancat ceva prost, dar s-a întâmplat asta fix acum si ma îngrijorez foarte rau.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca vei reusi sa intelegi un lucru extrem de simplu daca vei citi cu atentie urmatorul raspuns in care este explicat in mod precis, exact si corect procesul procreerii, de formare a sarcinii. Pentru informarea ta corecta afla ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau practic chiar si...din nimic. Fiecare fata/femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul prin care se poate formara/produce sarcina. De asemenea ar fi fost bine ca in acest moment sa detii, sa fii deja informata ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei, cand exista deja OVULUL VIABIL in uter. Doar in acest caz si acest moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) intruna dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. In cazul prezentat de tine reiese cat se poate de clar ca formarea si existenta unei sarcini chiar si pur ipotetice se poate exclude in totalitate, deoarece s-a produs MENSTRUATIA care de regula reprezinta GARANTIA ca in proportie de peste 99% NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in uter. De asemenea si rezultatul celor 2 teste de sarcina efectuate confirma faptul ca NU EXISTA hormonul de sarcina hCG in urina supusa testari. De asemenea si iubitul tau este absolut sigur/convins ca nu a ''scapat'' nici un strop de sperma in vaginul tau in timpul sexului amintit. Pentru a nu te mai ingrijora inutil ori de cate ori intretii contacte sexuale, nu ar strica sa te informezi din surse sigure cu date certe si corecte privind procesul procreerii. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poți fi gravidă.

| sofisis a răspuns:

Urinarile dese indica o raceala sau infectie, in nici un caz o sarcina.
Faptul ca te-ai deranjat la stomac e ori de la ceva ce ai mancat ori de la virusul care circula prin Romania.
Nu esti gravida daca ti-a venit menstruatia la timp si fara modificari.

| Maria726 explică (pentru sofisis):

Am citit ca si urinarile dese fac parte din simptomele unei sarcini.

| sofisis a răspuns (pentru Maria726):

Fals. Urinezi des dupa luna a 7a, cand e mare bebe si apasa pe vezica. Si nici aia nu e regula.

| HazelEyes77 a răspuns:

Starea de rau cu care te confrunti nu are legatura cu sarcina nicidecum de vreme ce ti a venit menstruatia si ai facut si 2 teste pe deasupra. N avem de unde sti sigur de ce te doare stomacul -cum ai zis si tu ai mancat ceva ce nu ti a facut bine- si poate ai vreo infectie urinara ceva de urinezi des. Ideea e ca nu sunt sanse de sarcina in conditiile mentionate anterior de tine. Multa sanatate

| Matei_Ciprian_Ciobanu_1990 a răspuns:

Spune-i sa faca si cu mine

| EricaMators a răspuns:

Citi ani tu ai? După ce am citit îmi creez o impresie ca nu știi nimic.